Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

bidoka
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 09:53

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό bidoka » 25 Φεβ 2014, 23:32

Καινούργια αποτελέσματα, μετά την προσχώρηση δύο μελών της ΔΕ (mankasp και ekfrasi) στον φασισμό .


Είστε υπέρ ή κατά της εφαρμογής της άμεσης δημοκρατίας;


(Με bold τα μέλη του κόμματος. Υπογραμμισμένοι όσοι είναι πρώην μέλη και αποχώρησαν)

Σπύρος Σαββανής Υπέρ
kailor Υπέρ

Vassilis Perantzakis Υπέρ
-mesitiko- Υπέρ
enros Υπέρ
Μιχάλης Μαντάς Υπέρ
Phoebus Υπέρ
Kotsos Υπέρ

manos_ Υπέρ
gounara Υπέρ
penelope petropoulou Υπέρ

Rainmaker Υπέρ
Yiannis Motsakos Υπέρ

bidoka Υπέρ
IoannouGr Υπέρ

mankasp Κατά
ekfrasi Κατά


baskin ΔΞ/ΔΑ
zio_donnie ΔΞ/ΔΑ
Κομπειλάδας ΔΞ/ΔΑ
SilindeElendil ΔΞ/ΔΑ
pappasadrian ΔΞ/ΔΑ
alex-S ΔΞ/ΔΑ
petrogazz ΔΞ/ΔΑ

Necromancer ΔΞ/ΔΑ
omissman ΔΞ/ΔΑ
Yiannis ΔΞ/ΔΑ
Petros ΔΞ/ΔΑ

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 25 Φεβ 2014, 23:43

Μέχρι στιγμής !.....αύριο θα ρίξω σύρμα να ψηφίσουν οι γκρούπις μου ΚΑΤΑ..... :lol:
ΥΠΕΡ........7
ΚΑΤΑ........2
ΔΞ/ΔΑ.....10
εύκολα το αλλάζω..... :D :mrgreen:
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

bidoka
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 09:53

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό bidoka » 25 Φεβ 2014, 23:51

-mesitiko- έγραψε:Μέχρι στιγμής !.....αύριο θα ρίξω σύρμα να ψηφίσουν οι γκρούπις μου ΚΑΤΑ..... :lol:
ΥΠΕΡ........7
ΚΑΤΑ........2
ΔΞ/ΔΑ.....10
εύκολα το αλλάζω.....


ΥΠΕΡ 15 , αλλά μόνο 7 ΥΠΕΡ από μέλη του κόμματος.
Έχουμε επίσης 4 ΥΠΕΡ από επώνυμα επιβεβαιωμένα πρώην μέλη του κόμματος, καθώς και 4 ΥΠΕΡ από πολίτες.
Πάνω από τους μισούς δημοκρατικούς πειρατές φαίνεται να έχουν καταλάβει ότι εδώ μέσα είναι ένα φασιστικό κλάμπ, και έχουν αποχωρήσει.

Η συγκεκριμένη ψηφοφορία αφορά
"....παντού, και εντός του κόμματος Πειρατών, αλλά και γενικότερα στην χώρα."


Αν μαζευτούν οι είκοσι φασίστες του συνεδρίου και επικρατήσει το κατά, πρέπει στην συνέχεια να γίνει και μια διευκρινιστική ψηφοφορία για το τι θα ισχύει και για εντός του κόμματος.

Για παράδειγμα η ekfrasi ψήφισε κατά, αλλά έχει ταχθεί υπερ της άμεσης δημοκρατίας εσωτερικά στο κόμμα (εκτός και αν άλλαξε και σε αυτό γνώμη)
Τελευταία επεξεργασία από 2 και bidoka, έχει επεξεργασθεί 26 φορά/ες συνολικά

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 26 Φεβ 2014, 00:02

Δεν θα κάνουμε διευκρινιστική ψηφοφορία
να γίνει και μια διευκρινιστική ψηφοφορία για το τι θα ισχύει και για εντός του κόμματος.

Θα το αλλάζουμε σε κάθε συνέδριο (είναι ανώτερο όργανο), γιατί έχεις πολύ πλάκα. Μία θα την προσθέτουμε και μια θα την αφαιρούμε.....να μην τρολάρουμε και εμείς λίγο;
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

bidoka
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 09:53

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό bidoka » 26 Φεβ 2014, 00:07

-mesitiko- έγραψε:Δεν θα κάνουμε διευκρινιστική ψηφοφορία
να γίνει και μια διευκρινιστική ψηφοφορία για το τι θα ισχύει και για εντός του κόμματος.

Θα το αλλάζουμε σε κάθε συνέδριο (είναι ανώτερο όργανο), γιατί έχεις πολύ πλάκα. Μία θα την προσθέτουμε και μια θα την αφαιρούμε.....να μην τρολάρουμε και εμείς λίγο;



Δεν είναι ανώτερο όργανο ένα συνέδριο-παρωδία των 20 ατόμων.
Ο νόμος λέει ότι κάτω από 200 άτομα δεν αποτελούν κόμμα.

Το να είναι 20 άτομα κόμμα και να κάνουν έγκυρα συνέδρια, αυτό μόνο κάτι φασίστες σαν και σένα το έχουν αποφασίσει. Ούτε δημοκρατικά έχει αποφασιστεί κάτι τέτοιο από την πλειοψηφία των μελών του κόμματος, ούτε φυσικά νόμιμο είναι.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και bidoka, έχει επεξεργασθεί 26 φορά/ες συνολικά

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 26 Φεβ 2014, 00:11

Επειδή έχω τις πληροφορίες μου κι εγώ....σου λέω ότι το άθροισμα (4 πρώην μέλη) + (τους 4 "ανώνυμους πολίτες) δεν κάνουν άθροισμα 8......κάνουν λιγότερο.
Και ΝΑΙ έχει και άλλον έξυπνο σαν και εμένα η μάνα μου !....το έπιασες ή να το συνεχίσω να βγάλω και άπλυτα και να με κατηγορήσεις ότι παραβιάζω την ανωνυμία που υπερασπίζεται το κόμμα.....διάλεξε !
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

bidoka
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 09:53

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό bidoka » 26 Φεβ 2014, 00:17

-mesitiko- έγραψε:Επειδή έχω τις πληροφορίες μου κι εγώ....σου λέω ότι το άθροισμα (4 πρώην μέλη) + (τους 4 "ανώνυμους πολίτες) δεν κάνουν άθροισμα 8......κάνουν λιγότερο.


Μα γιαυτό έβαλα με bold και με underline τους επιβεβαιωμένους. Για να ξεχωρίσουν οι σίγουρες ψήφοι, από τις μη σίγουρες.
Όσοι δεν είναι πιστοποιημένοι, θα πρέπει να αντιμετωπίζονται ως στατιστικό λάθος στους υπολογισμούς για το αποτέλεσμα.

Έτσι έχουμε 7+4=11 σίγουρες ψήφους και 1-4 μη σίγουρες.

Δηλαδή το ΥΠΕΡ παίζει ανάμεσα σε 12 και 15.
Σε κάθε περίπτωση πολύ περισσότερο από το ΚΑΤΑ, που είναι μόνο 2 ψήφοι.

Άρα το αποτέλεσμα εξακολουθεί να είναι ξεκάθαρα ΥΠΕΡ.
Φυσικά, και εφόσον κάτω από 200 άτομα δεν αποτελούν κόμμα σύμφωνα με τον Άρειο πάγο, πρέπει να συμμετέχουν τουλάχιστον 200 άτομα σε αυτή την ψηφοφορία, για να θεωρήσουμε ότι μπορούμε να βγάλουμε κάποιο νόμιμο κομματικό αποτέλεσμα για αυτό (αλλά και για οποιοδήποτε άλλο) θέμα.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 26 Φεβ 2014, 01:11

Ωραίες πράξεις κάνεις λέμε...

τα μη μέλη δεν μετράνε (είναι σαν να ψηφίζουν Νορβηγοί για τον Αμερικάνο Πρόεδρο),....7-2 είναι το σκορ και αν θέλω το αλλάζω σε 24 ώρες (πας στοιχηματάκι ?)

...χαζός είσαι;....το προχωράω....οι "underline" και οι "ανώνυμοι" σε κάποιες περιπτώσεις συμπίπτουν.
Και οι 4 "ανώνυμοι" είναι το πολύ 2........(enros, manos_, bidoka) =1

Ούτε βγαίνει αποτέλεσμα με υποθετικούς ψηφοφόρους, fake λογαριασμούς φτιάχνω όπως εσύ εκατό...
Μετρούν τα πιστοποιημένα τωρινά μέλη. Τίποτα δεν μου αποκλείει, ούτε αναιρεί ή επιβεβαιώνει ότι (π.χ) ο Σαββανής=(enros)=(manos_).....kailor=(bidoka)....Rainmaker=(IoannouGr)

.....7-2....
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 26 Φεβ 2014, 01:19

....7-3....

....to be continued....

tomorrow.....γατάκι :lol:
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

bidoka
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 09:53

Re: Άμεση Δημοκρατία: Υπέρ ή Κατά

Δημοσίευσηαπό bidoka » 26 Φεβ 2014, 10:19

-mesitiko- έγραψε:.
τα μη μέλη δεν μετράνε (είναι σαν να ψηφίζουν Νορβηγοί για τον Αμερικάνο Πρόεδρο),...
Μετρούν τα πιστοποιημένα τωρινά μέλη.


Η ψηφοφορία αφορά την Άμεση Δημοκρατία παντού (και στην χώρα), κατά συνέπεια εφόσον τα πρώην μέλη του κόμματος είναι πιστοποιημένοι πολίτες-ψηφοφόροι (εσείς οι ίδιοι τους έχετε πιστοποιήσει), η άποψή τους μετράει.

Όταν βάλεις την ψηφοφορία για το αν θα επικρατεί άμεση δημοκρατία εσωτερικά στο κόμμα, τότε μόνο θα μετράνε τα τωρινά πιστοποιημένα μέλη.

Άρα, μετά και την πρόσφατη ψήφο της γυναίκας σου (Νεα Υορκη) στο ΚΑΤΑ, το αποτέλεσμα είναι 12(έως 15) ΥΠΕΡ και 3 ΚΑΤΑ.

Σου ξαναλέω ότι για να θεωρηθούν θέματα αρχών ως επίσημη κομματική απόφαση, πρέπει να συμμετέχουν τουλάχιστον 200 πιστοποιημένα άτομα, οπότε μην χαίρεσαι και μη λυπάσαι ακόμα. Αντίθετα χαίρομαι εγώ, γιατί μπορεί το ιερατείο να είναι σε θέση να εντέλει περίπου μέχρι 20 (πιστοποιημένα) ασφαλτόπανα, ευτυχώς όμως δεν είναι σε θέση να βρει και να δώσει εντολή σε άλλα 180, ώστε να κάνει κατάληψη σε αυτήν εδώ την ψηφοφορία, ή σε όποια άλλη έχει ίδιο θέμα (μιας και ψηφοφορίες με ίδιο θέμα, συγχωνεύονται για να βγει αποτέλεσμα).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 17 και 0 επισκέπτες