Ένσταση επί απόφασης

marmara
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 06 Δεκ 2013, 22:56

Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό marmara » 17 Δεκ 2013, 13:16

κατά τα άλλα τα πιόνια της ΔΕ δηλώνουν κατά της λογοκρισίας.

ΠΟΣΟ ρεζίλι ακόμα, πόσο;

να το ξέρετε εσείς τα 7 πιόνια της ΔΕ, ότι δεν θα σας αφήσουμε ήσυχους, γιατί στην τελική, πολίτες κοροΊδεύετε και υφαρπάζετε την ψήφο τους.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και marmara, έχει επεξεργασθεί 17 φορά/ες συνολικά

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό mankasp » 17 Δεκ 2013, 13:19

To moderation λογοκρισία; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

marmara
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 06 Δεκ 2013, 22:56

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό marmara » 18 Δεκ 2013, 09:50

Τι ρωτάς τώρα.

Εδώ συνωμότησαν για να διαγραφούν αρχές που υπογράφτηκαν από 200 άτομα στον άρειο πάγο και ψηφίστηκαν από 32000 στις εκλογές . Σε αυτό θα κολλήσουν; Είναι αδίστακτοι. Να μην τους ξεχάσουμε μόνο, έτσι ώστε αν τους ξανασυναντήσουμε οπουδήποτε αλλού εκτός αυτού εδώ του κόμματος-παρωδία, να ξέρουμε για ποιους πρόκειται.

Και να σου πω και κάτι. Κάποιους από αυτούς τους έχω ήδη ξανασυναντήσει και αλλού, σε παρόμοιου τύπου "ανατροπές". Δεν είναι τυχαία αυτά που λέω, το έχω ξαναδεί το έργο από αυτούς τους ίδιους. Γιαυτό και θέλουν τόσο πολύ να αποκρύψουν στοιχεία, γιαυτό στέλνουν στην χαφούζα τις αλήθειες που αποκαλύπτουν τον ρόλο τους. Δεν υπάρχει μόνο η χαβούζα, υπάρχει και η υπερ-χαβούζα, όπου εκεί μηνύματα έχουν διαγραφεί πλήρως.

Και θα μου πεις, πως αποδεικνύεις φίλε μου ότι υπάρχει τελικά υπερ-χαβούζα;

Είναι απλούστατο, η υπερ-χαβούζα αποδεικνύει την ύπαρξή της από το γεγονός της σταθερής άρνησης των αιώνιων διαχειριστών αυτού του φόρουμ να υποστηρίξουν μια υποδομή όπου με το που δημοσιεύονται μηνύματα, θα καθρεφτίζονται σε διάφορους ανεξάρτητους ιστοτόπους και έτσι δεν θα χάνεται κανένα μήνυμα. Τέτοια υποδομή είναι εύκολα πραγματοποιήσιμη από τεχνολογικής άποψης και απόλυτα συμβατή με το πνεύμα της ελευθερίας λόγου και της κατάργησης της λογοκρισίας που ευαγγελίζονται οι πραγματικοί πειρατές. Αλλά εξ΄ αρχής οι αιώνιοι διαχειριστές εδώ μέσα έχουν αρνηθεί να την υλοποιήσουν.

Μπορεί λοιπόν να συνωμοτούν και να ανατρέπουν κοινωνικά κινήματα, αλλά εμείς έχουμε ένα ισχυρότατο όπλο που μας προσφέρει το διαδίκτυο. Την μνήμη. Συνωμότες σας θυμόμαστε και σας γνωρίζουμε, και δεν θα έχετε που να κρυφτείτε σε λίγο. Τελευταίο σας καταφύγιο αυτό που εξ αρχής σας προσφέρουμε και αρνείστε. Η ανωνυμία.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και marmara, έχει επεξεργασθεί 18 φορά/ες συνολικά

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό Petros » 18 Δεκ 2013, 10:12

marmara έγραψε:Δεν υπάρχει μόνο η χαβούζα, υπάρχει και η υπερ-χαβούζα, όπου εκεί μηνύματα έχουν διαγραφεί πλήρως.

Και θα μου πεις, πως αποδεικνύεις φίλε μου ότι υπάρχει τελικά υπερ-χαβούζα;



Απλό, εφ'όσον υπάρχει και υπερ-τρόλλ! :mrgreen:
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

marmara
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 06 Δεκ 2013, 22:56

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό marmara » 18 Δεκ 2013, 10:31

Petros έγραψε:
marmara έγραψε:Δεν υπάρχει μόνο η χαβούζα, υπάρχει και η υπερ-χαβούζα, όπου εκεί μηνύματα έχουν διαγραφεί πλήρως.

Και θα μου πεις, πως αποδεικνύεις φίλε μου ότι υπάρχει τελικά υπερ-χαβούζα;



Απλό, εφ'όσον υπάρχει και υπερ-τρόλλ! :mrgreen:


Εσύ μπασκινοειδέστατε να πάψεις να μιλάς.

Είσαι και καλά ο υπεύθυνος εδώ μέσα, είσαι ο μοναδικός (μισο-)ψηφισμένος λογοκριτής (έστω και αν είσαι ψηφισμένος εκ των υστέρων και μετά τον διορισμό σου, και από 14 άτομα μόνο).

Έχεις καταλάβει ότι κατά την διάρκεια της θητείας σου μηνύματα εξαφανίζονται εν αγνοία σου;;;;

Η ανοχή που δείχνεις στις διαγραφές μηνυμάτων που λαμβάνουν χώρα όχι από εσένα, αλλά από μη θεσμικά εκλεγμένους, από μπασκίνες-"εθελοντές", αποδεικνύουν περίτρανα τον μπασκινορόλο σου.

Αν έχεις ίχνος αξιοπρέπειας, παραιτήσου και ξεκίνα τα ρεμπέτικα.

marmara
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 06 Δεκ 2013, 22:56

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό marmara » 22 Δεκ 2013, 16:57

Rainmaker έγραψε:
Βρε δε πάτε να ¨χαβουζιασετε¨ :mrgreen:


κοίτα, το πρόβλημα εδώ είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που συμβαίνει και στην πολιτική ζωή του τόπου.
δεν πα να διαμαρτύρεσαι, δεν πα να φωνάζεις, δεν πα να κάνεις διαδηλώσεις στο σύνταγμα. οι έχοντες και κατέχοντες κωφεύουν.

ο μόνος τρόπος να σε ακούσουν είναι:

1) Βρίσκεις ποιος υπεύθυνος έχει την εξουσία και αρνείται να ικανοποιήσει το αίτημά σου, και τον καταγγέλλεις ευθέως στους άλλους, στο διαδίκτυο και παντού.
2) Δεν διαμαρτύρεσαι σε άσχετους τόπους. Πας αυτοπροσώπως σπίτι του ή όπου συχνάζει, τον συναντάς πρόσωπο με πρόσωπο και του το ζητάς κατάμουτρα. Αν έχει βέβαια προστασία ή κρύβεται, τότε πρέπει να συνεννοηθείτε αρκετοί. Καταρχήν για να τον εντοπίσετε , και στην συνέχεια για να οργανώσετε το πως θα διασπάσετε την προστασία του, και θα καταφέρετε έτσι να τον συναντήσετε και να του εκθέσετε τα αιτήματά σας.

Θα πρέπει να καταλάβεις ότι η ψυχολογία των εξουσιαστών και των φασιστών είναι ακριβώς αυτή, πίσω από κουμπάκια και από απόσταση να παιδεύουν τον κόσμο. Αν δεν νιώσουν την ανάσα αυτών που ταλαιπωρούν, αν δεν νιώσουν ότι τους έχουν εντοπίσει, πλησιάσει και περικυκλώσει, τότε δεν υπάρχει καμιά απολύτως περίπτωση να αλλάξει τίποτα. Οι φασίστες και εξουσιαστές θα συνεχίσουν να ταλαιπωρούν τους υπόλοιπους και να τους καταδυναστεύουν.

Στην τελική αν για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις το βήμα 2 ή τουλάχιστον το βήμα 1, τότε καλύτερα βούλωσέ το.
Τα παραπάνω 2 βήματα πρέπει να μπουν στην συνείδηση κάθε δημοκρατικού πολίτη, μιας και είναι ο μοναδικός δρόμος που μπορεί να οδηγήσει στην αποξήρανση της λίμνης των φασιστών και εξουσιαστών, και στην εξάχνωση μέχρι και του τελευταίου σταγονιδίου τους.

marmara
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 06 Δεκ 2013, 22:56

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό marmara » 22 Δεκ 2013, 17:58

Σε πρακτική εφαρμογή των παραπάνω, ποιος είναι ο εξουσιαστής που αρνήται το αίτημά σου;
Ποιος είναι αυτός που έχει πάρει τα μηνύματά σου και τα κρύβει, καταπατώντας τα πνευματικά σου δικαιώματα στα ίδια σου τα λόγια και δημιουργώντας ιδιωτικό αρχείο και φάκελο με τα λεγόμενα ενός επώνυμου προσώπου (κάτι που αντιβαίνει την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων);

Βήμα 1) Βρίσκεις το όνομα του, το επώνυμο του, την διεύθυνση του, και το τηλέφωνο του και τα δημοσιεύεις.

Αν δεν μπορείς να εφαρμόσεις ούτε καν το βήμα 1, τότε δεν έχει καν νόημα να γκρινιάζεις.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και marmara, έχει επεξεργασθεί 22 φορά/ες συνολικά

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 22 Δεκ 2013, 18:03

2) Δεν διαμαρτύρεσαι σε άσχετους τόπους. Πας αυτοπροσώπως σπίτι του ή όπου συχνάζει, τον συναντάς πρόσωπο με πρόσωπο και του το ζητάς κατάμουτρα

Τρομάζω!!
Εσύ, ο υπέρμαχος της ανωνυμίας και "τολμάς" να προτείνεις συνάντηση "πρόσωπο με πρόσωπο";;

Αποδεικνύω σε όποιον σε ακούει (σε εσένα δεν έχω να αποδείξω τίποτα) πως λες παπαρδέλες!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

marmara
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 06 Δεκ 2013, 22:56

Re: Ένσταση επί απόφασης

Δημοσίευσηαπό marmara » 22 Δεκ 2013, 18:04

laskaris_vasilis έγραψε:
2) Δεν διαμαρτύρεσαι σε άσχετους τόπους. Πας αυτοπροσώπως σπίτι του ή όπου συχνάζει, τον συναντάς πρόσωπο με πρόσωπο και του το ζητάς κατάμουτρα

Τρομάζω!!
Εσύ, ο υπέρμαχος της ανωνυμίας και "τολμάς" να προτείνεις συνάντηση "πρόσωπο με πρόσωπο";;

Αποδεικνύω σε όποιον σε ακούει (σε εσένα δεν έχω να αποδείξω τίποτα) πως λες παπαρδέλες!


Ανωνυμία για τους πολίτες, όχι για τους εξουσιαστές και ιδιαίτερα για όσους μας διοικούν παρά την θέλησή μας (δηλαδή για όσους συμμετέχουν σε σχήματα διοίκησης στα οποία δεν προβλέπεται να είναι οι διοικούντες άμεσα ανακλητοί).

Για μένα η πειρατική αρχή της διαφάνειας στην διοίκηση, επεκτείνεται και στα πρόσωπα που έχουν την εξουσία να μας διοικούν, και ειδικά σε αυτούς που απέκτησαν την εξουσία τους αντιδημοκρατικά.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες