Περί οικονομικών

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Νοέμ 2012, 18:41

Το να επαυξάνεις μια σατυρική άποψη μόνο και μόνο για να κάνεις τα "γούστα" σου, είναι αν μη τι άλλο, λαϊκισμός, φίλε (πειρατή)!!
Τελευταία επεξεργασία από 2 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 6 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

hrsfpgyjrnptrd

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 06 Νοέμ 2012, 18:42

Προφανώς και καλά κάναμε και την απορρίψαμε,
Η που δέχεται κάποιος οτι τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα (οι πολίτικες πεποιθήσεις είναι τέτοιο) πρέπει να προστατεύονται ή που όχι και να πάει αλλού.
Το θεμα λύθηκε με την σύνδεση δικαιώματος ψήφου με την οικονομική συνεισφορά των λίγων ευρώ (12 επι του παρόντος).

Kotsos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:20

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό Kotsos » 06 Νοέμ 2012, 19:24

laskaris_vasilis έγραψε:
Kotsos έγραψε:Μήπως ταυτόχρονα να ακολουθήσουμε και το παράδειγμα του Βαξεβάνη που σαν πειρατές στηρίζουμε την πράξη του και να δημοσιευθεί η λίστα αυτών που χρωστάνε στο κόμμα και είναι υπεύθυνοι για την δεινή οικονομική του κατάσταση ;;;;;;;


Τα έχεις χάσει τελείως θαρρώ!!!!
..... Η επόμενη πρότασή σου είναι να δημοσιεύσουμε και όσους γουστάρουν να φοράνε ζαρτιέρες κάτω από τα παντελόνια (όπως εγώ)!!!!
................. Κρατάω "πισινή" για την περίπτωση να εκτίμησα λάθος όσα έγραψες!!


Λυπάμαι Βασίλη αλλα ας μην επικροτούσες όταν κάποιοι το έκαναν σε άλλους.

Τα πράγματα δεν μπορεί να είναι καλά όταν τα κάνουν σε άλλους και απαράδεκτα όταν τα κάνουν σε εμάς.

Το ότι δεν ψηφίστηκε μάλλον δίνει δίκαιο στους χαρακτηρισμούς του Δημήτρη αν και εγώ θα έλεγα διπρόσωποι αηθείς
Ο νέος κόσμος έχει κάνει σαφές τι θέλει.
Κάποιον που να είναι σταθερός στη ιδεολογία του, να μην την κάνει υποκριτικά λάστιχο κατα πως τον συμφέρει και να την εκφράζει αυτή με λόγια και πράξεις αδιαφορώντας για τις συνέπειες.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 06 Νοέμ 2012, 19:35

Δεν χρειάζεται καμία διαπόμπευση. Δεν ήθελαν, δεν πλήρωσαν. Απλά στέλνει η ΔΕ ένα ωραίο email για να τους ενημερώσει και να τους πει πως θα πληρώσουν. ;)

Και τους παραπέμπει στην ΕΔ αν δεν πληρώσουν με το ερώτημα της διαγραφής (ναι, το ξέρω ότι δεν γίνεται). Δηλαδή τι θα κάνουμε εμείς οι εκλεγμένοι; Θα βαράμε μύγες; :twisted:
Τελευταία επεξεργασία από 1 και Vassilis Perantzakis, έχει επεξεργασθεί 6 φορά/ες συνολικά
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Νοέμ 2012, 19:36

@kotsos
Μου αρέσει να μου τα "χώνουν"!!
..Προφανώς, θα περιγράψεις την "αήθεια" που εντόπισες σχετικά με εμένα!!
Διαφορετικά ...................!!!
Μην κρυφτείς φυσικά, πίσω από δικαιολογίες του τύπου "δεν θέλω να σε εκθέσω" και άλλα τέτοια γελοία!!!!!
Υ.Γ. Το ήλιο/άζωτο (αποφάσισε) που ανέφερες αλλού δεν έχει τέτοιες παρενέργειες!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Kotsos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:20

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό Kotsos » 06 Νοέμ 2012, 20:33

Βασίλη, ξέρεις ότι είμαι βορειοελλαδίτης και σαν τέτοιος δεν κρύβομαι πίσω από το δάκτυλο μου και λέω ανοιχτά την γνώμη μου.
Σε ένα κομμα και σε όλα τα μέλη του αήθεια είναι η αναντιστοιχία λόγων και πράξεων.
Νομίζω ότι σου εξήγησα σαν μέλος του κόμματος ήμασταν αναντίστοιχοι λόγων και πράξεων. Αν είπες όχι σεβόμενος τα προσωπικά δεδομένα στην δημοσίευση της λίστας των πειρατών θα έπρεπε να πεις όχι και στην δημοσιευση της λίστας Βαξεβάνη για τους ίδιους ακριβώς λόγους. Για να αποφασίζει το σώμα των μελών ναι στο ένα και όχι στο άλλο κάτι μυρίζει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.

Στις τρολιές του υστερόγραφου δεν θα σου απαντήσω.
Ο νέος κόσμος έχει κάνει σαφές τι θέλει.
Κάποιον που να είναι σταθερός στη ιδεολογία του, να μην την κάνει υποκριτικά λάστιχο κατα πως τον συμφέρει και να την εκφράζει αυτή με λόγια και πράξεις αδιαφορώντας για τις συνέπειες.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Νοέμ 2012, 20:40

Το υστερόγραφο ήταν για να σε "πικάρω" :lol: :lol: :lol: :lol:
Μην το παίρνεις σοβαρά!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 06 Νοέμ 2012, 20:43

Ξεχνάς ένα βασικό παράγοντα Kotsos. Ότι η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο. Εγώ στο συγκεκριμένο θεωρώ ότι υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά ανάμεσα στην Λίστα Λαγκάρντ που περιέχει καταθέτες και στην λίστα μελών ενός κόμματος. Επίσης, η βασική αρχή του ακτιβισμού είναι "Don't do the crime if you can't do the time". Αποδεχόμαστε τις κυρώσεις αυτού που κάνουμε...

Ναι, είμαι υπέρ της προστασίας των προσωπικών δεδομένων, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να ξέρω πως κάποιος Γιώργος Παπαδόπουλος χρωστάει. Αυτό δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Το να ξέρω ότι είναι ο Γιώργος Παπαδόπουλος που μένει Πανεπιστημίου 1 και έχει αριθμό ταυτότητας ΧΨ12345 είναι προσωπικό δεδομένο. Και φυσικά δεν δέχομαι ότι ένας π.χ. καταδικασμένος παιδεραστής πρέπει να προστατεύεται από προσωπικά δεδομένα...
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Νοέμ 2012, 20:47

......... αν είπες όχι σεβόμενος τα προσωπικά δεδομένα στην δημοσίευση της λίστας των πειρατών θα έπρεπε να πεις όχι και στην δημοσιευση της λίστας Βαξεβάνη για τους ίδιους ακριβώς λόγους.


Όμως..............
Άλλο να δημοσιοποιούνται ο "παγαποντιές" των κρατικοδίαιτων " λειτουργών" και άλλο της λίστας όσων φοράνε ζαρτιέρες (τελικά φανερώθηκα)!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Περί οικονομικών

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 06 Νοέμ 2012, 22:35

Kotsos έγραψε:Αν είπες όχι σεβόμενος τα προσωπικά δεδομένα στην δημοσίευση της λίστας των πειρατών θα έπρεπε να πεις όχι και στην δημοσιευση της λίστας Βαξεβάνη για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

Μεγάλη διαφορά. Την πατάτα για την δημοσίευση της λίστας Βαξεφάνη/Λαγκάρντ, την έκανε όποιος από την πλευρά του κράτους ήταν υπεύθυνος για την διαρροή της. Ο Βαξεβάνης είναι δημοσιογράφος, και άπαξ και έπεσε η λίστα στα χέρια του έχει κάθε δικαίωμα να την δημοσιεύσει χάρη στην ελευθερία του τύπου. Δεν υπάρχει τίποτα αντιφατικό εδώ.
Verba volant, scripta manent


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες