Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
chiossif
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 29 Απρ 2012, 11:08
Τοποθεσία: ATH, GR
Επικοινωνία:

Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό chiossif » 04 Νοέμ 2012, 21:30

Αγαπητοί φίλοι συνπειρατές.

Αισθάνομαι την ανάγκη να απευθύνω:

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ σε:
--- όλους τους φίλους πειρατές, απερχόμενους από όργανα και δραστηριότητες για αυτό που μας παρέδωσαν
--- όλους τους φίλους πειρατές, δουλευτές, συντάκτες προτάσεων και μη, μέλη ή εθελοντές ομάδων εργασίας ή επιτροπών και προετοιμασίας του συνεδρίου
--- όλους τους φίλους πειρατές που τόλμησαν και μερικοί κέρδισαν την ψήφο και το χρέος να συνεχίσουν
--- όλους τους φίλους πειρατές που με την παρουσία τους στο συνέδριο και κυρίως τον χρόνο που αφιέρωσαν και επένδυσαν στην πειρατική ιδέα.

κι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε ΌΛΟΥΣ ΜΑΣ που πρωτόγνωροι οι περισσότεροι κρατήσαμε γερά το πειρατικό τιμόνι και τα καταφέραμε...

Πάντα λέφτερα και πειρατικά,
Χρήστος ChIossif Ιωσηφίδης
Χάκερ είναι αυτός που εύστροφα επιλέγει ως ψυχαγωγία την εξερεύνηση των ορίων του δυνατού.
Πειρατής είναι αυτός που επιδιώκει την κατάκτηση της ελευθερίας ως ανεκτίμητου θησαυρού. Είναι πάντα έτοιμος για κάθε μάχη με μόνο στόχο την νίκη._

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 04 Νοέμ 2012, 23:49

chiossif έγραψε:Αγαπητοί φίλοι συνπειρατές.


--- όλους τους φίλους πειρατές που τόλμησαν και μερικοί κέρδισαν την ψήφο και το χρέος να συνεχίσουν


Σε αυτούς ναι μπράβο , όντως τόλμησαν να σπάσουν την κλίκα..
όσο για αυτούς που νομίζουν οτι μπορεί σε στυλ των παλαιοκομματικών συσχετίσεων θα επικρατήσουν χωρίς να προσφέρουν ποτέ τίποτα και θα είναι άφαντοι να ξέρουν ότι θα με έχουν πάντα μπροστά τους και όχι μόνο εμένα.. κάποιοι δεν έπρεπε να βάλουν καν υποψηφιότητα
λυπάμαι ειλικρινά για μέλη που τόλμησαν να βάλουν υποψηφιότητα , όταν 1 χρόνο δεν υπήρχαν πουθενά ,και εμφανίζονται μόνο σε ένα συνέδριο για να πάρουν μόνο ψήφους , και όταν ο στόχος τους είναι να μην δοθεί στον λαό η άμεση δημοκρατία
το ΚΚΕ πεθαίνει, το ΠΑΣΟΚ πεθαίνει , η Ν.Δ και κάθε παλαιοκομματικό πεθαίνει , , , δείτε λίγο μπροστά μην προσπαθεί κανείς να τα αναστήσει με διαφορετικό όνομα κόμματος
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό crisal » 05 Νοέμ 2012, 11:46

Θοδωρε εκπλήσομαι.

Σε παρακαλω να πεις τα πραγματα με το ονομα τους.
Ακριβως οπως νομιζεις οτι ειναι χωρις υπεκφυγες

tsentseris
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 18:22

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό tsentseris » 05 Νοέμ 2012, 15:20

chiossif έγραψε:Αγαπητοί φίλοι συνπειρατές.

Αισθάνομαι την ανάγκη να απευθύνω:

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ σε:
--- όλους τους φίλους πειρατές, απερχόμενους από όργανα και δραστηριότητες για αυτό που μας παρέδωσαν
--- όλους τους φίλους πειρατές, δουλευτές, συντάκτες προτάσεων και μη, μέλη ή εθελοντές ομάδων εργασίας ή επιτροπών και προετοιμασίας του συνεδρίου
--- όλους τους φίλους πειρατές που τόλμησαν και μερικοί κέρδισαν την ψήφο και το χρέος να συνεχίσουν
--- όλους τους φίλους πειρατές που με την παρουσία τους στο συνέδριο και κυρίως τον χρόνο που αφιέρωσαν και επένδυσαν στην πειρατική ιδέα.

κι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε ΌΛΟΥΣ ΜΑΣ που πρωτόγνωροι οι περισσότεροι κρατήσαμε γερά το πειρατικό τιμόνι και τα καταφέραμε...

Πάντα λέφτερα και πειρατικά,
Χρήστος ChIossif Ιωσηφίδης

+1

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 05 Νοέμ 2012, 23:07

crisal έγραψε:Θοδωρε εκπλήσομαι.

Σε παρακαλω να πεις τα πραγματα με το ονομα τους.
Ακριβως οπως νομιζεις οτι ειναι χωρις υπεκφυγες



Χρήστο είναι απλό φίλε μου .
1. είναι έκπληξη μου το ότι εσυ δεν έβαλες υποψηφιότητα . (δικοί σου λόγοι δεν επεμβαίνω )
2 είναι επησεις έκπληξη μου που αρχικό ιδρυτικό μέλος (το οποίο εξαφανίστηκε μεγάλο διάστημα και εμφανίστηκε να συλλέξει μόνο ψήφους ) διακυρησει οτι δεν πρέπει να προχωρήσουμε σε μεγάλα ποσοστά σαν κόμμα γιατί μας ενδιαφέρει να κτυπάμε απο κάτω με ενα 3-4 % ???? Δηλαδή οπως το ΚΚΕ . δεν θέλουμε να κυβερνήσουμε γιατί δεν ξέρουμε όμως ξέρουμε πολύ καλά να κατεβάζουμε τον κόσμο σε απεργία . παράλληλα έτσι στερείτε τον λαό να πάρει στα χέρια του την άμεση Δημοκρατία εφόσον δεν υπάρχει ενδιαφέρον για πιο πάνω από το 3-4 %
3. οτιδήποτε ήταν πρωτοποριακού κατατάξαμε να μην περάσει . .
4. όσες φορές προσπαθήσαμε για τοποθετήσεις αυτό ουσιαστικά απαγορεύτηκε. Σε μένα προσωπικά απαγορεύτηκε όταν είπα 3 φορές οτι θέλω να κάνω τοποθέτηση και με ρωτούσαν επιτακτικά τι θέλω να πω. ότι ήταν θα το έλεγα στο βήμα και σε όλους .

πιστεύω για αρχή αυτά μόνο φτάνουν
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό baskin » 05 Νοέμ 2012, 23:28

Tzouvekas Theodoros έγραψε:3. οτιδήποτε ήταν πρωτοποριακού κατατάξαμε να μην περάσει . .


Για πες πιο πρωτοποριακό δεν πέρασε, γιατί πολύ το ακούω και δεν έχω καταλάβει τι εννοείτε μερικοί με την πρωτοπορία...

Τέλος θέλεις να σου θυμίσω και κάποιους άλλους που απέχουν από οποιαδήποτε συζήτηση και δεν έφεραν ποτέ τις προτάσεις σε διαβούλευση;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό crisal » 05 Νοέμ 2012, 23:37

Tzouvekas Theodoros έγραψε:
crisal έγραψε:Θοδωρε εκπλήσομαι.

Σε παρακαλω να πεις τα πραγματα με το ονομα τους.
Ακριβως οπως νομιζεις οτι ειναι χωρις υπεκφυγες



Χρήστο είναι απλό φίλε μου .
1. είναι έκπληξη μου το ότι εσυ δεν έβαλες υποψηφιότητα . (δικοί σου λόγοι δεν επεμβαίνω )

Δεν θεωρω οτι μπορω να προσφερω σε Διοικητικο επιπεδο ή στην εκπροσωπηση μας προς τον εξω κοσμο.
Θεωρω οτι μπορω να προσφερω σε οργανωτικο επιπεδο. Μεχρι σημερα ξεραμε οτι η ΔΕ ειναι η εκπροσωπηση μας προς τον εξω κοσμο.


2 είναι επησεις έκπληξη μου που αρχικό ιδρυτικό μέλος (το οποίο εξαφανίστηκε μεγάλο διάστημα και εμφανίστηκε να συλλέξει μόνο ψήφους ) διακυρησει οτι δεν πρέπει να προχωρήσουμε σε μεγάλα ποσοστά σαν κόμμα γιατί μας ενδιαφέρει να κτυπάμε απο κάτω με ενα 3-4 % ???? Δηλαδή οπως το ΚΚΕ . δεν θέλουμε να κυβερνήσουμε γιατί δεν ξέρουμε όμως ξέρουμε πολύ καλά να κατεβάζουμε τον κόσμο σε απεργία . παράλληλα έτσι στερείτε τον λαό να πάρει στα χέρια του την άμεση Δημοκρατία εφόσον δεν υπάρχει ενδιαφέρον για πιο πάνω από το 3-4 %

Ειναι προσωπικη της αποψη. Αυτο που ειπε είναι ακριβως τα λογια του ιδρυτη του Κομματος ΠΕιρατων.

3. οτιδήποτε ήταν πρωτοποριακού κατατάξαμε να μην περάσει . .

Κατα την δικη μου αποψη σαν συνεδροι Δεν ειμασταν ετοιμοι με αποτελεσμα να εχουμε κενα στις προτασεις τοσο απο τους εισηγητες όσο και απο του ψηφισαντες.Καλυτευρη προετοιμασια την επομενμη φορα απο ολους μας.


4. όσες φορές προσπαθήσαμε για τοποθετήσεις αυτό ουσιαστικά απαγορεύτηκε. Σε μένα προσωπικά απαγορεύτηκε όταν είπα 3 φορές οτι θέλω να κάνω τοποθέτηση και με ρωτούσαν επιτακτικά τι θέλω να πω. ότι ήταν θα το έλεγα στο βήμα και σε όλους .

Αληθεια αυτο συνέβη. Σκεψου όμως την κούραση και το αγχος του Προεδρείου και δικαιολογησε τους. Τα παιδια του προεδρείου ηταν με ελάχιστες ώρες ύπνου τις τελευταίες ημέρες. Υπερέβαλαν εαυτον κατα την άποψη μου.


πιστεύω για αρχή αυτά μόνο φτάνουν

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ένα πειρατικό ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 05 Νοέμ 2012, 23:45

chiossif έγραψε:Αγαπητοί φίλοι συνπειρατές.

Αισθάνομαι την ανάγκη να απευθύνω:

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ σε:
--- όλους τους φίλους πειρατές, απερχόμενους από όργανα και δραστηριότητες για αυτό που μας παρέδωσαν
--- όλους τους φίλους πειρατές, δουλευτές, συντάκτες προτάσεων και μη, μέλη ή εθελοντές ομάδων εργασίας ή επιτροπών και προετοιμασίας του συνεδρίου
--- όλους τους φίλους πειρατές που τόλμησαν και μερικοί κέρδισαν την ψήφο και το χρέος να συνεχίσουν
--- όλους τους φίλους πειρατές που με την παρουσία τους στο συνέδριο και κυρίως τον χρόνο που αφιέρωσαν και επένδυσαν στην πειρατική ιδέα.

κι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε ΌΛΟΥΣ ΜΑΣ που πρωτόγνωροι οι περισσότεροι κρατήσαμε γερά το πειρατικό τιμόνι και τα καταφέραμε...

Πάντα λέφτερα και πειρατικά,
Χρήστος ChIossif Ιωσηφίδης


Σαν να το έγραψα εγώ!!!
....... Μην "μπερδευτούν" κάποιοι!
Το νόημα είναι, πως συμφωνώ απόλυτα!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες