λύση στην ανώνυμη ψήφο απο απόσταση.

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: λύση στην ανώνυμη ψήφο απο απόσταση.

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Ιουν 2012, 10:30

Άγγελε, είναι περίπλοκο το θέμα!
Υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν μας ενδιαφέρει να τα φανερώσουμε και άλλα όχι.
Να το απλοποιήσω: Μπορεί να μην "μασάω" να πω την γνώμη μου για τίποτα αλλά, αν πρόκειται να ψηφίσω κάτι ενάντια στο εμπόριο ναρκωτικών (λέμε τώρα),
αυτόματα η σκέψη μου πηγαίνει πως κάποιοι μπορεί να στοχοποιήσουν μέλη της οικογένειάς μου επειδή η ψήφος μου τους θίγει.
Αντίστοιχα, μπορεί να μην θέλω να φαίνεται η γνώμη μου για τους φετιχιστές, διότι μπορεί να μην θέλω να κοινοποιήσω τα προσωπικά μου γούστα (και πάλι, λέμε τώρα).
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: λύση στην ανώνυμη ψήφο απο απόσταση.

Δημοσίευσηαπό agelos » 30 Ιουν 2012, 15:42

laskaris_vasilis έγραψε:Άγγελε, είναι περίπλοκο το θέμα!
Υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν μας ενδιαφέρει να τα φανερώσουμε και άλλα όχι.
Να το απλοποιήσω: Μπορεί να μην "μασάω" να πω την γνώμη μου για τίποτα αλλά, αν πρόκειται να ψηφίσω κάτι ενάντια στο εμπόριο ναρκωτικών (λέμε τώρα),
αυτόματα η σκέψη μου πηγαίνει πως κάποιοι μπορεί να στοχοποιήσουν μέλη της οικογένειάς μου επειδή η ψήφος μου τους θίγει.
Αντίστοιχα, μπορεί να μην θέλω να φαίνεται η γνώμη μου για τους φετιχιστές, διότι μπορεί να μην θέλω να κοινοποιήσω τα προσωπικά μου γούστα (και πάλι, λέμε τώρα).



εχεις δικιο δεν μπορουν ολοι να σκεφτονται σαν εμενα (ακομη και για το εμποριο εγω θα ψηφιζα φανερα) και το σεβομαι αυτο και γι αυτο προσπαθησα να βρω λυση. και την λυση την εχω προτεινει. οντως αυτη πουειναι στο πρωτο ποστ εδω μεσα ειναι ελειπης. αλλα τωρα αναρτω νεο θεμα για ανωνυμη ψηφος απο αποσταση. νομιζω ειναι πιο πληρης. ...
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 12 και 0 επισκέπτες