Συζήτηση για την έκδοση εντύπου

Δήλωσε συμμετοχή στις ομάδες εργασίας και βοήθησε στην λειτουργία του κόμματος.
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Συζήτηση για την έκδοση εντύπου

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 21 Φεβ 2014, 13:22

Και αυτό το θεωρείτε σοβαρή προσέγγιση!!!
Έτσι βάζουμε ότι μας έρθει αρκεί να μην έχει κανείς αντίρρηση;;
Το τι ακριβώς θέλουμε να κάνουμε, που απευθυνόμαστε, η χρονική περίοδος ...... δεν έχουν καμία σημασία;
Η copy-paste ανάρτηση του "διαφημιστικού" για το LQFB μπορείτε να μου πείτε που κολλάει;
Στην "Ρευστή Δημοκρατία" μήπως;
Γιατί, αναφερόμενοι στο LQFB λέτε την μισή αλήθεια;
Τέλος πάντων, το πως και γιατί χώθηκε στο συγκεκριμένο έντυπο, μου φαντάζει έως ύποπτο!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Ομάδα Εργασίας για έκδοση εντύπου

Δημοσίευσηαπό mankasp » 21 Φεβ 2014, 14:00

laskaris_vasilis έγραψε:Και αυτό το θεωρείτε σοβαρή προσέγγιση!!!
Έτσι βάζουμε ότι μας έρθει αρκεί να μην έχει κανείς αντίρρηση;;
Το τι ακριβώς θέλουμε να κάνουμε, που απευθυνόμαστε, η χρονική περίοδος ...... δεν έχουν καμία σημασία;
Η copy-paste ανάρτηση του "διαφημιστικού" για το LQFB μπορείτε να μου πείτε που κολλάει;
Στην "Ρευστή Δημοκρατία" μήπως;
Γιατί, αναφερόμενοι στο LQFB λέτε την μισή αλήθεια;
Τέλος πάντων, το πως και γιατί χώθηκε στο συγκεκριμένο έντυπο, μου φαντάζει έως ύποπτο!!!


Αυτό ακριβώς. Ένας να έχει αντίρρηση, φεύγει. Ομοφωνία ή τίποτα.
https://twitter.com/e_kastrinakis

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Ομάδα Εργασίας για έκδοση εντύπου

Δημοσίευσηαπό mankasp » 21 Φεβ 2014, 14:03

Ξεκινάμε βάζοντας κάποιους αρχικούς προφανείς κανόνες και στην πορεία τους τροποποιούμε / συμπληρώνουμε ανάλογα και με τα μηνύματα που παίρνουμε κατά τη λειτουργία του συστήματος.


Αυτοί οι κανόνες και ένας συντάκτης που να ελέγχει αν τα αιτήματα για αλλαγές τους σέβονται ή όχι και αντίστοιχα να κάνει τις αλλαγές.
Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.
Ξεκινάμε από τους κανόνες.
https://twitter.com/e_kastrinakis

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Ομάδα Εργασίας για έκδοση εντύπου

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 21 Φεβ 2014, 14:08

mankasp έγραψε:Αυτό ακριβώς. Ένας να έχει αντίρρηση, φεύγει. Ομοφωνία ή τίποτα.

Μανώλη δεν συμφωνώ καθόλου.
Δηλαδή αν βρεθεί ένας τρελάρας και πει ότι δεν του αρέσει τίποτα στο έντυπο θα πετάξουμε όλη τη δουλειά στα σκουπίδια; Έτσι απλά; Ακόμη κι αν αυτός είναι ας πούμε ο izno;
Για ξανασκέψου το λιγάκι.

Ή μάλλον, μήπως θα ήταν καλύτερα αν είναι να ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση, να την κάνουμε ολοκληρωμένα σε άλλη θέση ή ίσως και μέσα από κάποιο ερωτηματολόγιο.
Γιατί έτσι όπως γίνεται εδώ είναι σαν να βάλουμε εσένα απέναντι και να σε πυροβολούμε όλοι μαζί.
Αν αυτό γίνει συνήθεια, ποτέ κανείς δεν θα δεχτεί να κάνει καμία δουλειά σε αυτό το κόμμα και με το δίκιο του.

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Ομάδα Εργασίας για έκδοση εντύπου

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 21 Φεβ 2014, 14:21

laskaris_vasilis έγραψε:Και αυτό το θεωρείτε σοβαρή προσέγγιση!!!

Αν και δεν ανακατεύτηκα σε αυτό το μέρος της δουλειάς (εννοώ την επιλογή κειμένων) θέλω να σου πω ότι ούτε κι εγώ το θεωρώ σοβαρή προσέγγιση!
Έχω όμως να παρατηρήσω ότι από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις ψάχνοντας τη σοβαρή προσέγγιση και με αυτή την έννοια εγώ επαινώ την προσπάθεια του Μανώλη.
Επίσης θα ήθελα να σου πω ότι τα υπόλοιπα που σημειώνεις σχετικά με το LQFB μου φαίνονται μάλλον υπερβολικά γιατί σου θυμίζω ότι το όλο θέμα βρίσκεται ακόμη στο ... μεταξύ μας και τίποτα δεν βγήκε στη δημοσιότητα. Πρόκειται δηλαδή για καθαρά δοκιμαστικές προσπάθειες και αυτό φαίνεται δια γυμνού οφθαλμού.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Ομάδα Εργασίας για έκδοση εντύπου

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 21 Φεβ 2014, 19:32

@laskaris_vasilis σχετικά με το liquid, αν έμπαινε π.χ. "ότι το σύστημα δεν γίνεται πάντα αποδεχτό, καθώς η μικρή συμμετοχή και οι πολλές αναθέσεις θεωρούνται ότι μπορεί να αλλοιώσουν την θέληση των ψηφοφόρων" θα το θεωρούσες καλύτερο; Γιατί σοβαρά, είναι πολύ καλό εργαλείο αν αφαιρέσεις αυτό το πρόβλημα.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 12 και 0 επισκέπτες