ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δήλωσε συμμετοχή στις ομάδες εργασίας και βοήθησε στην λειτουργία του κόμματος.
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 13 Ιούλ 2013, 19:37

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Η Διοκούσα Επιτροπή του κόμματος Πειρατών Ελλάδας απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση προς τα ενδιαφερόμενα μέλη να υποβάλλουν τις προτάσεις τους για την πόλη που θα φιλοξενήσει το 2ο Συνέδριο του κόμματος καθώς και την ημερομηνία διεξαγωγής του, όπως παρακάτω:

Κατάθεση υποψηφιοτήτων: Μέχρι και την Κυριακή 11 Αυγούστου 2013, 23:59

Οι υποψηφιότητες και οι ημερομηνίες θα τεθούν σε ψηφοφορία στο Liquid Feedback ώστε να επιλεγούν ταυτόχρονα η πόλη και η ημερομηνία διεξαγωγής.

Το Συνέδριο θα έχει διάρκεια δύο ημερών. Οι προτεινόμενες ημερομηνίες διεξαγωγής θα πρέπει να αφορούν τις ημέρες Σάββατο και Κυριακή, από 19 Οκτωβρίου έως τα τέλη Νοεμβρίου.

Η κάθε πρόταση θα πρέπει να πληροί τις παρακάτω προϋποθέσεις:
α) εύρεση δωρεάν αίθουσας διεξαγωγής
β) ύπαρξη wifi
γ) ύπαρξη μικροφωνικής εγκατάστασης
δ) ύπαρξη προτζέκτορα
ε) επαρκή χωρητικότητα (περίπου 100-150 μέλη)

Θα εκτιμηθεί η εύκολη πρόσβαση με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς , η ύπαρξη ξενοδοχείων ή καταλυμάτων σε κοντινή απόσταση από το χώρο διεξαγωγής.


ΦΟΡΜΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ
(υποβάλλεται στο Φόρουμ)

Πόλη διεξαγωγής:

Ημερομηνία (ηη/μμ/εε):

Αίθουσα:

Είναι δωρεάν:

wifi:

Μικροφωνική εγκατάσταση:

Προτζέκτορας:

Χωρητικότητα:

Πρόσβαση με ΜΜΜ:

Απόσταση από καταλύματα (χρόνος ή χλμ):

Εθελοντές (πιθανός αριθμός):
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Rainmaker

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 13 Ιούλ 2013, 20:59

έχω μια απορία γιατί δύο μέρες και όχι μία;
σε μία ώρα αν έχει γίνει προετοιμασία από πριν τελειώνουν οι ψηφοφορίες για το μέλος της ΔΕ και του υπευθύνου οικονομικών και έχουμε όλη την υπόλοιπη μέρα για τα υπόλοιπα δεν φτάνει μία μέρα;

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 13 Ιούλ 2013, 21:19

Εγώ πάλι έχω άλλη απορία. Εδώ είμαστε τρεις και ο κούκος και κάποιοι νομίζουν πως υπάρχει κόσμος να οργανώσει συνέδριο σε παραπάνω από μία πόλεις ενώ ζήτημα είναι αν μπορούμε να το οργανώσουμε σε μια. Η ΔΕ τι ρόλο έχει ακριβώς; Αντί να διαλέξει επιτροπή συντονισμού (ή ακόμα καλύτερα να αναλάβει αυτό το ρόλο), να επιλέξει μια πόλη και μετά να οργανώσει τα εκεί μέλη κάνει προκύρηξη διαγωνισμού λες και έχει ο κόσμος χρόνο και χρήματα για χάσιμο να πηγαίνει να ψάχνει για αίθουσες και εξοπλισμό και μετά να γίνει το συνέδριο σε άλλη πόλη.

WTF ειλικρινά.

(και για να μην πει κανείς πως απλά βαριέμαι να ασχοληθώ, υπενθυμίζω πως το ΣτΜ με την μεγάλη σοφία που το δέρνει αποφάσισε να γίνεται το συνέδριο κάθε φορά σε άλλη πόλη. Γιατί η αποκέντρωση και η άμεση δημοκρατία πάνω από όλα.).

Ότι να 'ναι.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Rainmaker

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 13 Ιούλ 2013, 21:44

-mesitiko- έγραψε:Κατάθεση υποψηφιοτήτων: Μέχρι και την Κυριακή 11 Αυγούστου 2013, 23:59

... αν τελικά δεν βρεθούν υποψηφιότητες το σχέδιο ποιο είναι;

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό mankasp » 13 Ιούλ 2013, 21:51

Rainmaker έγραψε:έχω μια απορία γιατί δύο μέρες και όχι μία;
σε μία ώρα αν έχει γίνει προετοιμασία από πριν τελειώνουν οι ψηφοφορίες για το μέλος της ΔΕ και του υπευθύνου οικονομικών και έχουμε όλη την υπόλοιπη μέρα για τα υπόλοιπα δεν φτάνει μία μέρα;


Αν τελειώσουμε την πρώτη μέρα, τη δεύτερη πάμε για μπύρες
https://twitter.com/e_kastrinakis

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό mankasp » 13 Ιούλ 2013, 21:52

Rainmaker έγραψε:
-mesitiko- έγραψε:Κατάθεση υποψηφιοτήτων: Μέχρι και την Κυριακή 11 Αυγούστου 2013, 23:59

... αν τελικά δεν βρεθούν υποψηφιότητες το σχέδιο ποιο είναι;


Διάλυση...
https://twitter.com/e_kastrinakis

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό mankasp » 13 Ιούλ 2013, 21:55

zio_donnie έγραψε:Εγώ πάλι έχω άλλη απορία. Εδώ είμαστε τρεις και ο κούκος και κάποιοι νομίζουν πως υπάρχει κόσμος να οργανώσει συνέδριο σε παραπάνω από μία πόλεις ενώ ζήτημα είναι αν μπορούμε να το οργανώσουμε σε μια. Η ΔΕ τι ρόλο έχει ακριβώς; Αντί να διαλέξει επιτροπή συντονισμού (ή ακόμα καλύτερα να αναλάβει αυτό το ρόλο), να επιλέξει μια πόλη και μετά να οργανώσει τα εκεί μέλη κάνει προκύρηξη διαγωνισμού λες και έχει ο κόσμος χρόνο και χρήματα για χάσιμο να πηγαίνει να ψάχνει για αίθουσες και εξοπλισμό και μετά να γίνει το συνέδριο σε άλλη πόλη.

WTF ειλικρινά.

(και για να μην πει κανείς πως απλά βαριέμαι να ασχοληθώ, υπενθυμίζω πως το ΣτΜ με την μεγάλη σοφία που το δέρνει αποφάσισε να γίνεται το συνέδριο κάθε φορά σε άλλη πόλη. Γιατί η αποκέντρωση και η άμεση δημοκρατία πάνω από όλα.).

Ότι να 'ναι.


Πως θα διαλέξουμε πόλη αν δεν ξέρουμε αν σε αυτήν υπάρχουν κάποιοι για να τρέξουν.
Η ουσία είναι να βρεθούν 3 άτομα, να πουν είμαστε αυτοί και θα στήσουμε το Συνέδριο π.χ. στην Αθήνα (αν είναι άλλος δήμος δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα)
https://twitter.com/e_kastrinakis

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 13 Ιούλ 2013, 21:58

Rainmaker έγραψε:
-mesitiko- έγραψε:Κατάθεση υποψηφιοτήτων: Μέχρι και την Κυριακή 11 Αυγούστου 2013, 23:59

... αν τελικά δεν βρεθούν υποψηφιότητες το σχέδιο ποιο είναι;

Θα το κάνω εγώ στην Κορινθία, μόνος μου !
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 13 Ιούλ 2013, 22:55

mankasp έγραψε:
zio_donnie έγραψε:Εγώ πάλι έχω άλλη απορία. Εδώ είμαστε τρεις και ο κούκος και κάποιοι νομίζουν πως υπάρχει κόσμος να οργανώσει συνέδριο σε παραπάνω από μία πόλεις ενώ ζήτημα είναι αν μπορούμε να το οργανώσουμε σε μια. Η ΔΕ τι ρόλο έχει ακριβώς; Αντί να διαλέξει επιτροπή συντονισμού (ή ακόμα καλύτερα να αναλάβει αυτό το ρόλο), να επιλέξει μια πόλη και μετά να οργανώσει τα εκεί μέλη κάνει προκύρηξη διαγωνισμού λες και έχει ο κόσμος χρόνο και χρήματα για χάσιμο να πηγαίνει να ψάχνει για αίθουσες και εξοπλισμό και μετά να γίνει το συνέδριο σε άλλη πόλη.

WTF ειλικρινά.

(και για να μην πει κανείς πως απλά βαριέμαι να ασχοληθώ, υπενθυμίζω πως το ΣτΜ με την μεγάλη σοφία που το δέρνει αποφάσισε να γίνεται το συνέδριο κάθε φορά σε άλλη πόλη. Γιατί η αποκέντρωση και η άμεση δημοκρατία πάνω από όλα.).

Ότι να 'ναι.


Πως θα διαλέξουμε πόλη αν δεν ξέρουμε αν σε αυτήν υπάρχουν κάποιοι για να τρέξουν.
Η ουσία είναι να βρεθούν 3 άτομα, να πουν είμαστε αυτοί και θα στήσουμε το Συνέδριο π.χ. στην Αθήνα (αν είναι άλλος δήμος δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα)


Σύμφωνα με την Έκφραση είστε τουλάχιστον 50. Κάντε το Θεσσαλονίκη να τελειώνει το πανυγήρι των υποψηφιοτήτων, η πόλη δεν παίρνει τους ολυμπιακούς 20 άτομα σε ένα δωμάτιο πρέπει να βάλει. Επίσης όλα σε μια μέρα, για πολλούς δεν υπάρχει η πολυτελεια διήμερο στην άλλη μεριά της Ελλάδας.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό mankasp » 13 Ιούλ 2013, 23:03

Θεσσαλονίκη ούτε μια συνάντηση δεν μπορούμε να οργανώσουμε, θα κάνουμε και συνέδριο; :D
https://twitter.com/e_kastrinakis


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες