Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Συζήτηση για την περιφέρεια ή την τοπική κοινωνία, όπως δράσεις και συναντήσεις.
mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό mankasp » 28 Νοέμ 2012, 03:22

https://twitter.com/e_kastrinakis

drafte
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2012, 21:01

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό drafte » 28 Νοέμ 2012, 03:41

Πολύ καλό, επιτέλους κάποια πειρατικά κόμματα μπαίνουν στο πνεύμα του pirategov.

Να περιμένουμε και μια ανάλογη ανακοίνωση από το ελληνικό πειρατικό κόμμα, ή το τοπικό ιερατείο ακόμα αντιστέκεται;

Kotsos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:20

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό Kotsos » 28 Νοέμ 2012, 03:56

Ενώ εμείς έχουμε έτοιμη πλατφόρμα, τη. Πλατφόρμα "περικλης" του μετσόβιου και κάναμε καμία κίνηση προς αυτή την κατεύθυνση;;;;
Μήπως υπήρξε ανάλυση του πως δουλεύει και τι αποτελέσματα είχε η λειτουργία του;
Ο νέος κόσμος έχει κάνει σαφές τι θέλει.
Κάποιον που να είναι σταθερός στη ιδεολογία του, να μην την κάνει υποκριτικά λάστιχο κατα πως τον συμφέρει και να την εκφράζει αυτή με λόγια και πράξεις αδιαφορώντας για τις συνέπειες.

drafte
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2012, 21:01

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό drafte » 28 Νοέμ 2012, 04:00

Kotsos έγραψε:Ενώ εμείς έχουμε έτοιμη πλατφόρμα, τη. Πλατφόρμα "περικλης" του μετσόβιου και κάναμε καμία κίνηση προς αυτή την κατεύθυνση;;;;
Μήπως υπήρξε ανάλυση του πως δουλεύει και τι αποτελέσματα είχε η λειτουργία του;


Δεν νομίζω να λειτουργεί καν σήμερα η πλατφόρμα περικλής. Φαίνεται παρατημένο ....
Σταμάτησαν λόγω έλλειψης χρηματοδότησης, μήπως να κάνουμε και εμείς το ίδιο με το Pirategov;;; :roll:
Και επίσης, όσο μπορώ να δω, ήταν και κλειστού κώδικα.

Μήπως εννοείς το σύστημα Διας;

drafte
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2012, 21:01

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό drafte » 28 Νοέμ 2012, 04:15



Και μια (κακή) μετάφραση, για όσους δεν ξέρουν αγγλικά.

Οι δημοτικές εκλογές πλησιάζουν, ελπίζω το κόμμα των Ελλήνων πειρατών να κάνει την ευχάριστη έκπληξη. Να είναι δηλαδή όχι μόνο θεωρητικά, αλλά και πρακτικά έτοιμο να παρουσιάσει στους πολίτες ένα τέτοιο σύστημα, κατά την διάρκεια της προεκλογικής περιόδου.

Αυτό θα συμβεί βέβαια μόνο αν, αντί να καθόμαστε να ασχολούμαστε με τις περσόνες, συντεταγμένα δουλέψουμε όλοι προς αυτή την κατεύθυνση.

Kotsos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:20

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό Kotsos » 28 Νοέμ 2012, 04:31

drafte έγραψε:
Kotsos έγραψε:Ενώ εμείς έχουμε έτοιμη πλατφόρμα, τη. Πλατφόρμα "περικλης" του μετσόβιου και κάναμε καμία κίνηση προς αυτή την κατεύθυνση;;;;
Μήπως υπήρξε ανάλυση του πως δουλεύει και τι αποτελέσματα είχε η λειτουργία του;


Δεν νομίζω να λειτουργεί καν σήμερα η πλατφόρμα περικλής. Φαίνεται παρατημένο ....
Σταμάτησαν λόγω έλλειψης χρηματοδότησης, μήπως να κάνουμε και εμείς το ίδιο με το Pirategov;;; :roll:
Και επίσης, όσο μπορώ να δω, ήταν και κλειστού κώδικα.

Μήπως εννοείς το σύστημα Διας;


Νομίζω ότι τα είχε εγκαταστήσει το 2009 στην αργυρούπολη.
Το Δίας δεν έχω ακούσει να έχει εγκατασταθεί κάπου.
Ο νέος κόσμος έχει κάνει σαφές τι θέλει.
Κάποιον που να είναι σταθερός στη ιδεολογία του, να μην την κάνει υποκριτικά λάστιχο κατα πως τον συμφέρει και να την εκφράζει αυτή με λόγια και πράξεις αδιαφορώντας για τις συνέπειες.

drafte
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2012, 21:01

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό drafte » 28 Νοέμ 2012, 04:35

Kotsos έγραψε:Νομίζω ότι τα είχε εγκαταστήσει το 2009 στην αργυρούπολη.


κάποια αναφορά ή σύνδεσμο για αυτό έχεις;
για τι τεχνολογία μιλάμε; είναι ανοικτού κώδικα;

Kotsos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:20

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό Kotsos » 28 Νοέμ 2012, 04:45

Το είχα διαβάσει σε ένα άρθρο το 2010. Είχαν εγκαταστήσει πιλοτικά κιόσκια που ο δημότης μπορούσε να ψηφίζει. Σύνδεσμο μπορώ να ψάξω.
Ο νέος κόσμος έχει κάνει σαφές τι θέλει.
Κάποιον που να είναι σταθερός στη ιδεολογία του, να μην την κάνει υποκριτικά λάστιχο κατα πως τον συμφέρει και να την εκφράζει αυτή με λόγια και πράξεις αδιαφορώντας για τις συνέπειες.

drafte
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2012, 21:01

Re: Σκοτζέζικο Μανιφέστο για Δήμους

Δημοσίευσηαπό drafte » 28 Νοέμ 2012, 04:47

και μόνο που είπες για κιόσκια, κατευθείαν πάρει το μυαλό μου σε κλειστό κώδικα.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες