Newsletter

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
tsentseris
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 18:22

Newsletter

Δημοσίευσηαπό tsentseris » 04 Δεκ 2014, 10:32

θα ήθελα να ρωτήσω για ποιο λόγο δεν στέλνεται πλέον το εβδομαδιαίο newsletter...υπάρχει κάποια απόφαση οργάνου..με ποιο τρόπο αλήθεια θα υπάρχει ενημέρωση των Πειρατών που επιθυμούν και δεν μπαίνουν στο forum και τα άλλα εργαλεία?
Αποτέλεσμα αυτού θεωρώ είναι όχι να μην γνωρίζουμε πότε είναι οι ανοιχτές κατά τα άλλα συνεδριάσεις αλλά σιγά σιγά να χάνουμε την επαφή μας σε πλαίσιο ενημέρωσης με τα τεκτενόμενα στο κόμμα.....

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 04 Δεκ 2014, 11:47

Γιατί ξύνεις πληγές ; Θα σας αναγκάσουμε όλους να μπαίνετε σε forum και κεντρική για να ενημερώνεστε. Και για περαιτέρω ενημέρωση στα "ανεπίσημα" παπαγαλάκι και facebook, αντί όλα σε ένα νοικοκυρεμένα (όπως η διαφήμιση).
Εκτός της πλάκας τώρα, θεωρώ ότι κάθε 15 μέρες πρέπει να βγαίνει ένα newsletter με όλα τα εντός κόμματος και όλα τα εκτός κόμματος που αφορούν Πειρατικά θέματα.
Όχι δεν πάρθηκε απόφαση κατάργησής του από όργανο, αν αυτό ρωτάς, ούτε όμως υπήρξε απόφαση και για την δημιουργία του. Μας τελείωσαν/κουράστηκαν/διαφώνησαν στην χρησιμότητά του οι εθελοντές.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 04 Δεκ 2014, 13:15

Έχει τα δίκια του ο Tsentseris, έχει τα δίκια του ο Καπετάνιος, έχουν τα δίκια τους όμως και άλλοι!!
Όπως και να έχει, πρέπει να κάτσουμε να το ξανα-κουβεντιάσουμε, να βρούμε την χρυσή τομή διότι .... ΟΛΟΙ έχουν δίκιο!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 04 Δεκ 2014, 13:25

Το Newsletter ΔΕΝ είχε ανταπόκριση. Το βγάζαμε ανελλιπώς για 20+ εβδομάδες (κάθε εβδομάδα)... η ανταπόκριση ήταν λίγο μόλις πάνω από το 0.
Όποιος θέλει να παρακολουθήσει, παρακολουθεί.
Ηλεκτρονικό μέσο ήταν (παλαιάς κοπής) χωρίς αποτέλεσμα. ΔΕΝ είχε (άμεση) σχέση με το "forum και τα άλλα εργαλεία", κυρίως ξανα-θύμιζε τους τίτλους από την Κεντρική, το Παπαγαλάκι και την "επίσημη" σελίδα μας στο FB (επίσης ηλεκτρονικά μέσα). Όποιος βλέπει τα άλλα ηλεκτρονικά μας μέσα, τα βλέπει (ασχέτως Newsletter) και όποιος ΔΕΝ τα βλέπει, ΔΕΝ τα βλέπει (ασχέτως πάλι newsletter).

Τέλος, όπως ΔΕΝ ήταν "απόφαση οργάνου" η παραγωγή του, έτσι ΔΕΝ ήταν και "απόφαση οργάνου" η μη-παραγωγή του.

Και αυτά είναι γεγονότα και όχι εικασίες (δίκιο, ξεδίκιο).
здравствуйте

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 04 Δεκ 2014, 14:12

Προσωπικά πάντως, προτείνω στον Καπετάνιο να το βάλει στα θέματα της επόμενης συνεδρίασης της ΔΕ!
......... Να το κουβεντιάσουμε απλά!!!!!!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 04 Δεκ 2014, 14:18

Κανένα πρόβλημα να το συζητήσετε, αλλά με γεγονότα και αναφορά σε στοιχεία και όχι με εικασίες και γνώμες του τύπου "έχω την αίσθηση...", "νομίζω ότι θα ήταν καλό...", "ένα πουλάκι μου είπε....", κτλ.
Τεσπά, συζητήστε το...
:|
здравствуйте

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 04 Δεκ 2014, 14:20

Κομπειλάδας έγραψε:Κανένα πρόβλημα να το συζητήσετε, αλλά με γεγονότα και αναφορά σε στοιχεία και όχι με εικασίες και γνώμες του τύπου "έχω την αίσθηση...", "νομίζω ότι θα ήταν καλό...", "ένα πουλάκι μου είπε....", κτλ.
Τεσπά, συζητήστε το...
:|

Είμαι σίγουρος πως θα παρευρίσκεσαι για να επιχειρηματολογήσεις :mrgreen: :mrgreen:
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 04 Δεκ 2014, 14:23

laskaris_vasilis έγραψε:Προσωπικά πάντως, προτείνω στον Καπετάνιο να το βάλει στα θέματα της επόμενης συνεδρίασης της ΔΕ!
......... Να το κουβεντιάσουμε απλά!!!!!!!!!

Γιατί να κάνω εγώ την μάνα, να κάνει άλλος !
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 04 Δεκ 2014, 14:25

Ότι είχα να πω (να παραθέσω) τα έγραψα εδώ. Δεν έχω κάτι άλλο ή παραπάνω να πω επί του θέματος.-
здравствуйте

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Newsletter

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 04 Δεκ 2014, 14:26

Voyager-1 έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:Προσωπικά πάντως, προτείνω στον Καπετάνιο να το βάλει στα θέματα της επόμενης συνεδρίασης της ΔΕ!
......... Να το κουβεντιάσουμε απλά!!!!!!!!!

Γιατί να κάνω εγώ την μάνα, να κάνει άλλος !

Επειδή εγώ είμαι βλάκας και μπορεί να το ξεχάσω :? :?
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 9 και 0 επισκέπτες