Καιρός να μετρηθούμε πάλι!

Συζήτηση για πολιτικά θέματα και γεγονότα.
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Καιρός να μετρηθούμε πάλι!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 10 Ιαν 2016, 17:09

Ρε, γαμώ τα υπουργεία μου, αισθάνεται κάποιος πως με το να "ασπασθεί" το Πειρατικό θα γίνει βουλευτής;
(υπήρξαν και υπάρχουν κάποιοι αλλά .... να είναι καλά).
Σκοπός της ανάρτησης μου δεν είναι να βρεθούμε εκατοντάδες συνοδοιπόροι αλλά ..... όσοι είναι αποφασισμένοι.
Καθημερινά, μαθαίνω/υποψιάζομαι, πως είμαστε ανεπιθύμητοι στο σύστημα!
(έχω πάρα πολλά παραδείγματα).
Προσωπικά, έχω δηλώσει πως δεν πρόκειται ποτέ να μετακινηθώ, όσο υπάρχει το Πειρ.
.... Μετά (αν), θα είναι κρίμα να υποστηρίζονται οι Πειρατικές ανησυχίες από άλλο πολιτικό χώρο!!! ....... ΕΣΕΙΣ τους δείξατε τον δρόμο γαμώ το κέρατό μου!! .... Τώρα θα τους τον παραχωρήσετε;
...... Φίλοι, να το έχετε υπ`όψιν!!! Αν τυχόν και αφήσετε να διαλυθεί το Πειρ, υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλοί πρόθυμοι να υιοθετήσουν τις αρχές του!
Ήτοι-ήγουν-τουτέστιν: θα κάνουμε κάποιους άσχετους "μάγκες"!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Καιρός να μετρηθούμε πάλι!

Δημοσίευσηαπό Petros » 11 Ιαν 2016, 22:43

laskaris_vasilis έγραψε: υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλοί πρόθυμοι να υιοθετήσουν τις αρχές του!


Περιμένουν να διαλυθεί για να το κάνουν δηλαδή;

Τι φάση; Θα αναγνωριστούμε μετά θάνατον κι έτσι;

Σόρρυ κιόλας, αλλά αν θέλει κάποιος να υιοθετήσει τις αρχές του Πειρατικού και δεν το έχει κάνει ήδη, μάλλον μαλάκας θα είναι...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

newpamelina

Re: Καιρός να μετρηθούμε πάλι!

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 12 Ιαν 2016, 17:49

Αυτό που διακρίνω πάντως είναι ότι βλακεία έχει χτυπήσει κόκκινο εδώ μέσα.

Τα μέλη της ΔΕ γκρινιάζουν για το χάλι των ψηφιακών υποδομών του κόμματος , αλλά ούτε καν τους περνάει από το μυαλό ότι είναι οι ίδιοι απολύτως υπεύθυνοι για αυτή την ψηφιακή κακοδαιμονία του πειρατικού, αφού εξακολουθούν και ανέχονται τον γνωστό αιώνιο admin, αφού δεν του ξηλώνουν τα γαλόνια, αφού δεν του παίρνουν τους κωδικούς πρόσβασης. Ώστε να τους δώσουν επιτέλους σε κάποιον άλλον, σε έναν περισσότερο ικανό και ενεργό admin που θα θελήσει να βοηθήσει, που θα μπορεί να φτιάξει κάτι πραγματικά πρωτοποριακό, που θα γνωρίζει προγραμματισμό, που δεν θα κατεβάζει μονάχα και θα εγκαθιστά ετοιματζίδικα λογισμικά από το διαδίκτυο, όπως κάνουν τα δεκάχρονα στα tablets τους.

Μέλη της ΔΕ για κοιτάξτε λίγο και την καμπούρα σας, όχι μόνο την καμπουρα των άλλων.

ΕΣΕΙΣ έχετε παραχωρήσει εξ απο ανέκαθεν όλες τις ψηφιακές υποδομές στον γνωστό αιώνιο admin, και μάλιστα με τυφλή ανάθεση, γουρούνι στο σακί έχετε αγοράσει. Γιατί γκρινιάζετε λοιπόν που ο αιώνιος admin δεν σας φτιάχνει το helios κλπ κλπ;;; Σαν τους συριζαίους κάνετε, που ενώ είναι κυβέρνηση καλούν τον κόσμο σε απεργία κατά της κυβέρνησης!!!

Το ψάρι το πειρατικό πάντα βρωμούσε, και δυστυχώς εξακολουθεί να βρωμάει από το κεφάλι. Αναλογιστήτε ότι ως ΔΕ έχετε την απόλυτη ευθύνη για την ύπαρξη του αιώνιου admin. Αποφασίστε αύριο κιόλας να αλλάξτε τον αιώνιο διαχειριστή των ψηφιακών υποδομών του κόμματος, ορίστε σωστές διαδικασίες ωστε να έχει το κόμμα αιρετούς (και άμεσα ανακλητούς) admin ή ακόμα ακόμα και admin επί πληρωμή (ώστε οι admin να υπακούουν σαν στρατιωτάκια στις εντολές της ΔΕ και του ΣΤΜ και να μην κάνουν ποτέ του κεφαλιού τους) και τότε ίσως σας εκτιμήσει ο κόσμος και επιστρέψει στην μισοβυθισμένη βαρκούλα σας.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Καιρός να μετρηθούμε πάλι!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 16 Ιαν 2016, 20:15

Μαλάκα μου, αν θέλεις να βοηθήσεις, έλα στην συνεδρίαση της ΔΕ στις 17 του μήνα!
Ανώνυμα και όπως σου γουστάρει!!
Διαφορετικά ...... άντε γαμήσου!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Καιρός να μετρηθούμε πάλι!

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 17 Ιαν 2016, 12:56

laskaris_vasilis έγραψε:Μαλάκα μου, αν θέλεις να βοηθήσεις, έλα στην συνεδρίαση της ΔΕ στις 17 του μήνα!
Ανώνυμα και όπως σου γουστάρει!!
Διαφορετικά ...... άντε γαμήσου!!


Ποτέ δεν κατάλαβα τι εξυπηρετεί αυτό το καφενείο των συνεδριάσεων της ΔΕ.

Εδώ είναι η συνεδρίαση, στο φόρουμ. Εδώ να συνεδριάσετε.
Γραπτώς πρέπει να λειτουργείτε. Να σας διαβάζουμε είναι το σωστό, και όχι να σας ακούμε.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες