Η χρυσή αυγή κάνει, αυτά που θα έπρεπε να κάνουμε εμείς

Συζήτηση για πολιτικά θέματα και γεγονότα.
Rainmaker

Re: Η χρυσή αυγή κάνει, αυτά που θα έπρεπε να κάνουμε εμείς

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 14 Σεπ 2012, 13:24

Z53 έγραψε:Για να επανέλθουμε στο θέμα.
Εγώ το post του Δημήτρη το μεταφράζω ως εξής :
Αυτοί έχουν μια άθλια αντιδημοκρατική ιδεολογία και έναν άθλιο αντιδημοκρατικό τρόπο να την εκφράζουν, αλλά την εκφράζουν στην πράξη.
Εμείς έχουμε μια ωραία (αμεσο)δημοκρατική ιδεολογία και (λέμε ότι) την εκφράζουμε με δημοκρατικό τρόπο, αλλά δεν κάνουμε τίποτα.
Υπ' αυτό το πρίσμα, χίλια δίκια στο Δημήτρη


Εγώ είμαι της άποψης εάν έχεις να πεις κάτι (σωστό) πες το αλλιώς μη λες τίποτα, έτσι και με τις πράξεις άμα είναι να κανείς μια σωστή πραξη καλώς, αλλιώς ασε μη κανείς τίποτα
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει αμφιβολία απο κανέναν ότι είναι μια λάθος πραξη, αν είναι να κάνουμε τέτοιες πράξεις προτιμώ την νιρβανα μας :D

Kotsos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:20

Re: Η χρυσή αυγή κάνει, αυτά που θα έπρεπε να κάνουμε εμείς

Δημοσίευσηαπό Kotsos » 14 Σεπ 2012, 14:34

Z53 έγραψε:Για να επανέλθουμε στο θέμα.
Εγώ το post του Δημήτρη το μεταφράζω ως εξής :
Αυτοί έχουν μια άθλια αντιδημοκρατική ιδεολογία και έναν άθλιο αντιδημοκρατικό τρόπο να την εκφράζουν, αλλά την εκφράζουν στην πράξη.
Εμείς έχουμε μια ωραία (αμεσο)δημοκρατική ιδεολογία και (λέμε ότι) την εκφράζουμε με δημοκρατικό τρόπο, αλλά δεν κάνουμε τίποτα.
Υπ' αυτό το πρίσμα, χίλια δίκια στο Δημήτρη

Θα διαφωνήσω σε αυτό που λές γιατί ουσιαστικά δεν νομίζω κανένας μας να έχει μία σαφή εικόνα μέσα του ποιά είναι η ιδεολογία μας ώστε να την εμπλουτίσει και να την κάνει πράξη.
Νομίζω ότι το συνέδριο θα παίξει καταλυτικό ρόλο ώστε να αποκρυσταλώσουμε την ιδεολογία μας και να την θέσουμε ώς πυξίδα για να χαράξουμε πορεία, αλλιώς θα συνεχίσουμε να βολοδέρνουμε όπου φυσάει ο άνεμος.

Αντί να σκεφτόμαστε πώς θα γίνουμε σερίφηδες στο φαρ ουέστ για δείτε άνθρωποι με αποκρυσταλωμένη ιδεολογία σε τι δράσεις προβήκαν.

http://www.democraticeconomy.org/
Ο νέος κόσμος έχει κάνει σαφές τι θέλει.
Κάποιον που να είναι σταθερός στη ιδεολογία του, να μην την κάνει υποκριτικά λάστιχο κατα πως τον συμφέρει και να την εκφράζει αυτή με λόγια και πράξεις αδιαφορώντας για τις συνέπειες.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Η χρυσή αυγή κάνει, αυτά που θα έπρεπε να κάνουμε εμείς

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 14 Σεπ 2012, 16:18

Μην ξεχνάμε ότι οι Πειρατές υπάρχουμε λίγους μήνες. Αντίθετα η Χ.Α. έχει οργάνωση από την δεκαετία του 90 και τώρα απέκτησε και χρήματα. Η δε χρηματοδότησή της γινόταν από ύποπτες πηγές.

Οποιαδήποτε σύγκριση του Κόμματος των Πειρατών με την φασιστική οργάνωση Χρυσής Αυγής αδικεί το κόμμα των Πειρατών.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες