Αλληλεγγύη!!!!!!

Συζήτηση για πολιτικά θέματα και γεγονότα.
ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: Αλληλεγγύη!!!!!!

Δημοσίευσηαπό ergoil » 25 Ιούλ 2012, 00:19

snm το θέμα σου με τους συνειρμούς πάει από το κακό στο χειρότερο.
για να βοηθηθείς και να ξεπεράσεις το πρόβλημά σου, καταρχήν το πρώτο στάδιο είναι όταν αναφέρεσαι σε κάτι που είπε κάποιος άλλος (εγώ π.χ.) να δίνεις το λινκ.

Γιατί είναι προφανές ότι δεν διαβάζεις κάν, ή αν διαβάζεις δεν καταλαβαίνεις τι σου λέει ο άλλος, και οι συνειρμοί σου και τα άσχετα συμπερασματα καλπάζουν στο κεφάλι σου σαν άγρια άλογα.

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: Αλληλεγγύη!!!!!!

Δημοσίευσηαπό ergoil » 25 Ιούλ 2012, 00:38

SNM έγραψε:είμαι από αυτούς που αν ερχόταν πίσω ο Αντρέας και ζήταγε την υποστήριξή μου,


και για να πιάσουμε τα βασικά, γιατί πραγματικά θέλω να καταφέρουμε να επικοινωνίσουμε κάποια στιγμή στο μέλλον. έχεις καταλάβει για τι μιλάμε εδώ μέσα; για άμεση δημοκρατία μιλάμε. μιλάμε για ψήφο σε αποφάσεις, όχι για υποστήριξη ή εμπιστοσύνη σε ανθρώπους-αντιπροσώπους τύπου αντρέα. σε παρακαλώ όταν καλπάζουν οι συνειρμοί σου, θυμίσου το αυτό την επόμενη φορά. είναι βασικό, για να συμμετέχεις στην συζήτηση. έτσι για αρχή, μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.

Την επόμενη φορά θυμίσου :"δεν μιλάμε για εμπιστοσύνη σε ανθρώπους, μιλάμε για ψήφο σε αποφάσεις, ψήφο σε προτάσεις"

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Αλληλεγγύη!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 23 Σεπ 2012, 13:24

το θέμα μας ήταν η αλληλεγγύη...ή κάνω λάθος ?
πάλι off topic είσαι !
κάνε μας την χάρη και κάνε το πράξη,δείξε αλληλεγγύη προς εμάς,βάλε μία τάξη στο κεφάλι σου και έλα αναδιοργανωμένος !
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 12 και 0 επισκέπτες