ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 16 Μάιος 2012, 11:34

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ LINKS. ΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.


LINK 1) http://www.xrimanews.gr/oikonomia/21006 ... -1000-eyrw


LINK 2) http://www.newsplus.gr/tech_and_leisure ... 1/?n=85667

Rainmaker

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 16 Μάιος 2012, 12:04

Για το πρώτο link λέω ένας από την επιτροπή οικονομικών να ζητήσει συνάντηση μ' αυτόν που έγραψε το άρθρο για ενημέρωση συζήτηση και αν είναι δυνατόν να παραστούν και άλλοι άμα θελουν

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό James » 16 Μάιος 2012, 12:42

Δυστυχώς στη πρώτη περίπτωση έχει χαθεί η δυνατότητα λόγω του psi, αν και ήταν extreme προσέγγιση και θα έπρεπε όλα όσα αναφέρει να γίνουν σε μία το πολύ δύο ημέρες.
Η πιό ρεαλιστική άποψη φαντάζει αυτή τη στιγμή η οργανωμένη και με χρονοδιάγραμμα αποπληρωμή των κρατικών υποχρεώσεων, κάτι σαν επιλεκτική στάση πληρωμών, έχω σας δίνω δεν έχω θα περιμένετε όταν θα μπορώ, βέβαια είναι πολύ σύνθετο και απαιτεί γερά καρύδια από ανθρώπους που θα μπορούν να το διαχειριστούν, κάτι που όπως βλέπω δε φαίνεται ότι υπάρχουν στο πολιτικό μας δυναμικό, ή δεν αφήνουν αυτούς τους ανθρώπους να φανούν .
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 16 Μάιος 2012, 13:19

Για το 2ο θέμα αυτό της BSA (Business Software Alliance), όσο ορθά και να είναι τα "συμπεράσματα" της (από την μεριά των αριθμών) είναι τελείως λάθος στις επεξηγήσεις που τα συνοδεύουν. Αποκομένα βγαίνει το αστήριχτο για μένα συμπέρασμα ότι "οι Ελλήνες, οι Βούλγαροι και οι Ρουμάνοι είναι κλέφτες". Οι καταχραστές της δημιουργίας και τα ντόπερμαν των συμφερόντων αποκαλούν τους λαούς κλέφτες την στιγμή που οι ίδιοι είναι βδέλες. Προασπίζονται δήθεν, την ελεύθερη επιχειρηματικότητα απέναντι στην κλεψιά των κακών καταναλωτών. Δεν πειράζει, θα έρθει και η σειρά τους να περάσουν από την λαϊκή απόρριψη, όταν καταλάβουμε το πόσο στημένο είναι το παιχνίδι με τον "κόπο" και την "ιδιοκτησία" του λογισμικού τους. Linux και πάλι Linux, το καλύτερο αντι-βδελλικό!!!! :)
[Όπως έγραψα και στο fb σχετικά: ... είμαι εξαρτημένος windowsolic, κάνω ενταντική αποθεραπεία με γεναίες δόσεις από linuxοτανίλ, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω, οι γιατροί είναι αισιόδοξοι και δεν έχουν αρχίσει ακόμα τα ..."τώρα...μόνο ο θεός..."] :lol:
здравствуйте

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 16 Μάιος 2012, 13:39

Σχετικά με το πρώτο link ένα μόνο έχω να πω: Θέλω την συνταγή από αυτό που παίρνει ο τύπος!!
Είναι δυνατόν να κουβεντιάζουμε σοβαρά τον αχταρμά που έχει δημιουργήσει στο κεφάλι του ο άνθρωπος αυτός;
Μάλιστα, για να δώσει έμφαση στα λόγια του παρουσιάζει και κάποιες υποτιμήσεις που έγιναν στο παρελθόν!!!
Τις ισοτιμίες ΔΕΝ ΤΙΣ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.
Άσε που σύμφωνα με το πράμα που έχει φαντασιωθεί (αρνούμαι να το παριγράψω σαν πλάνο), οι ντομάτες θα φτάσουν 1500 ευρώ το κιλό οπότε εξαγωγές γιόκ.
Δεν μπαίνω στην διαδικασία να αναφέρω πόσο θα κοστίζει ένα αεροπορικό εισιτήριο για ελλάδα ή ένα δωμάτιο για δύο μέρες
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Rainmaker

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 16 Μάιος 2012, 13:54

laskaris_vasilis έγραψε:Σχετικά με το πρώτο link ένα μόνο έχω να πω: Θέλω την συνταγή από αυτό που παίρνει ο τύπος!!
Είναι δυνατόν να κουβεντιάζουμε σοβαρά τον αχταρμά που έχει δημιουργήσει στο κεφάλι του ο άνθρωπος αυτός;
Μάλιστα, για να δώσει έμφαση στα λόγια του παρουσιάζει και κάποιες υποτιμήσεις που έγιναν στο παρελθόν!!!
Τις ισοτιμίες ΔΕΝ ΤΙΣ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.
Άσε που σύμφωνα με το πράμα που έχει φαντασιωθεί (αρνούμαι να το παριγράψω σαν πλάνο), οι ντομάτες θα φτάσουν 1500 ευρώ το κιλό οπότε εξαγωγές γιόκ.
Δεν μπαίνω στην διαδικασία να αναφέρω πόσο θα κοστίζει ένα αεροπορικό εισιτήριο για ελλάδα ή ένα δωμάτιο για δύο μέρες


...πολύ ανοιχτό (σε ιδέες και προτάσεις) σε βρίσκω! :twisted:

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 16 Μάιος 2012, 14:27

laskaris_vasilis έγραψε:Σχετικά με το πρώτο link ένα μόνο έχω να πω: Θέλω την συνταγή από αυτό που παίρνει ο τύπος!!
...

Θέλω και γω από αυτό, μπας και με πιάσει, γιατί τα άλλα δεν μου κάνουν τίποτα.... 8-)
здравствуйте

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό omissman » 16 Μάιος 2012, 14:39

ακομη ασχολειστε με τις ανοησιες που κατα καιρους γραφει ο Παναγιωτου ;;; τα εχει πει εδω και πανω απο ενα χρονο και τα ξαναλεει συνεχεια , δεν εχει το θεο του το ατομο ! απλως κανεις δεν του δινει πια σημασια.
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

Rainmaker

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 16 Μάιος 2012, 15:20

επίσης ανοησίες λέγανε και γι αυτούς που υποστηρίζανε οτι η γη γυρίζει! :lol: :lol: :lol: :twisted:

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΘΕΜΑΤΑ.

Δημοσίευσηαπό omissman » 16 Μάιος 2012, 19:55

Θαναση ζουμε στον 21ο αιωνα ! ο Παναγιωτου λεει απιθανες αυθαιρεσιες που δεν στεκουν με καμμια οικονομικη λογικη, ουτε αναμεσα στους πιο ακραιους αλλα σοβαρους υποστηρικτες της επιστροφης στη δραχμη με των οποιων την αποψη δεν συμφωνω μεν αλλα τους σεβομαι απολυτα.

Τωρα αν εσυ θελεις να πιστευεις σε απο μηχανης θεους και αλλα παραμυθια , δικαιωμα σου.
Απο ενα σημειο και μετα δεν μπορει να γινει καμμια συζητηση οταν δεν υπαρχει ουσιαστικη κοινη βαση και κοινη "γλωσσα".
Να διαφωνησουμε, πολυ ευχαριστως , αλλα να διαφωνησουμε για το ιδιο πραγμα, οχι για αλλο ο καθενας.
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 29 και 0 επισκέπτες