Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 08 Ιουν 2012, 22:45

Πιστευω ενα 0,82 %(χαχαχα θα δειτε παρακατω) ειναι πιθανον αφου εχουμε 46 περιφερειες αντι 31 ισον +50% σε περιφερειες,βεβαια δεν ειναι β΄Αθηνων,αλλα καποιους πεισαμε παραπανω στις αλλες 31 απο τον Μαιο

Προτεινω να γινει "δημοψηφισμα" και διαγωνισμος οι μισοι χαμενοι θα κερασουν τους αλλους μισούς
το 50 % αυτων που θα απεχουν πολυ απο το αποτελεσμα VS με το 50% που θα πλησιασουν κοντα
Αν καποιος-οι το βρουν ακριβως γινονται "γκουρου"δημοσκοποι-μεντιουμ του κομματος.....χαχαχα

εγω παντως δηλωσα συμμετοχη,αφου το προτεινα κιολας........0,82 %
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 09 Ιουν 2012, 01:41

-mesitiko- έγραψε:Πιστευω ενα 0,82 %(χαχαχα θα δειτε παρακατω) ειναι πιθανον αφου εχουμε 46 περιφερειες αντι 31 ισον +50% σε περιφερειες,βεβαια δεν ειναι β΄Αθηνων,αλλα καποιους πεισαμε παραπανω στις αλλες 31 απο τον Μαιο

Προτεινω να γινει "δημοψηφισμα" και διαγωνισμος οι μισοι χαμενοι θα κερασουν τους αλλους μισούς
το 50 % αυτων που θα απεχουν πολυ απο το αποτελεσμα VS με το 50% που θα πλησιασουν κοντα
Αν καποιος-οι το βρουν ακριβως γινονται "γκουρου"δημοσκοποι-μεντιουμ του κομματος.....χαχαχα

εγω παντως δηλωσα συμμετοχη,αφου το προτεινα κιολας........0,82 %

Δηλώνω "μέσα" στο διαγωνισμό!
Η δική μου θέση είναι: Μέχρι 0,6% κερδίζω και άρα κερνάνε οι άλλοι και από 0,6% και πάνω κερνάω εγώ και οι όμοιοί μου.
Σε ότι αφορά το είδος του κεράσματος, επειδή εκτός από πειρατής τυχαίνει να είμαι και ψαράς, το δικό μου κέρασμα θα είναι θαλασσινά με ουζάκι!

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 09 Ιουν 2012, 02:02

Δηλώνω "μέσα" στο διαγωνισμό!
Η δική μου θέση είναι: Μέχρι 0,6% κερδίζω και άρα κερνάνε οι άλλοι και από 0,6% και πάνω κερνάω εγώ και οι όμοιοί μου.
Σε ότι αφορά το είδος του κεράσματος, επειδή εκτός από πειρατής τυχαίνει να είμαι και ψαράς, το δικό μου κέρασμα θα είναι θαλασσινά με ουζάκι!
αποσταση και πανω και προς τα κατω εννοω π.χ με 0,71 εμεις οι δυο απεχουμε ισα και ειμαστε ισοπαλοι
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

vagnikit
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 16 Μάιος 2012, 11:06

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό vagnikit » 09 Ιουν 2012, 03:27

Πιστεύω ότι θα ήταν επιτυχία μια μικρή αύξηση του αριθμού των ψήφων σε απόλυτους αριθμούς. Μια αύξηση περίπου 10% σημαίνει περίπου 35000 ψήφους. Δεδομένου του ότι αφενός έχουμε παρουσία σε περισσότερες εκλογικές περιφέρειες, αφετέρου η πόλωση σ'αυτές τις εκλογές είναι μεγαλύτερη και δεν θα υπάρξει τόσο έντονο το φαινόμενο της ψήφου διαμαρτυρίας. Αν θεωρήσουμε ότι συνολικά θα ψηφίσει πάνω-κάτω ο ίδιος αριθμός ψηφοφόρων τότε το ποσοστό μας αναμένεται να είναι στο 0,55 - 0,60%. Σε περίπτωση μεγαλύτερης αποχής (πράγμα που πιστεύω) τότε ίσως πάμε σε ψηλότερο ποσοστό.

liberty
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 20 Απρ 2012, 22:24

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό liberty » 09 Ιουν 2012, 13:29

vagnikit έγραψε:η πόλωση σ'αυτές τις εκλογές είναι μεγαλύτερη και δεν θα υπάρξει τόσο έντονο το φαινόμενο της ψήφου διαμαρτυρίας
Ο κοσμος ψηφιζει για λογους ιδεολογιας τους Πειρατες, οχι για να ρίξει αντιμνημονιακη ψηφο διαμαρτυριας.
Ποτε δεν δοθηκε αντιμνημονιακος (η φιλομνημονιακος) χαρακτηρας στην προεκλογικη εκστρατεια των Πειρατων, σε αντιθεση με (σχεδον) ολα τα αλλα "μικρα" κομματα.

Thimios Stamou
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 06 Μαρ 2012, 21:39

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό Thimios Stamou » 12 Ιουν 2012, 00:23

Μέσα σε τόσο άσχημο οικονομικό κλίμα και σε μια Χώρα υπό κατάρρευση η Πειρατική ιδέα είναι δύσκολο να ανθίσει. Με τα μέσα μαζικής αποβλάκωσης να τρομοκρατούν το κόσμο και το γερασμένο πληθυσμό να είναι κολλημένος στα παλαιά κόμματα θα είναι ευχής έργο να κρατήσουμε τα ποσοστά που πήραμε στις προηγούμενες εκλογές. Από το δικό μου περιβάλλον ξέρω 3 νέα παιδιά που θα μας ψηφίσουν για πρώτη φορά αλλά και 4 που θα πάνε τώρα σε άλλο κόμμα. Ελπίζω στο καλύτερο αλλά από την επόμενη μέρα των εκλογών πρέπει να αρχίσουμε την επίθεση για της Ευρωεκλογές, εκεί πρέπει α ρίξουμε το βάρος και αυτός να είναι ο στόχος μας.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό anestis » 12 Ιουν 2012, 13:00

Η πόλωση θα παίξει σημαντικό -αρνητικό- ρόλο.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 12 Ιουν 2012, 18:55

Thimios Stamou έγραψε:Μέσα σε τόσο άσχημο οικονομικό κλίμα και σε μια Χώρα υπό κατάρρευση η Πειρατική ιδέα είναι δύσκολο να ανθίσει. Με τα μέσα μαζικής αποβλάκωσης να τρομοκρατούν το κόσμο και το γερασμένο πληθυσμό να είναι κολλημένος στα παλαιά κόμματα θα είναι ευχής έργο να κρατήσουμε τα ποσοστά που πήραμε στις προηγούμενες εκλογές. Από το δικό μου περιβάλλον ξέρω 3 νέα παιδιά που θα μας ψηφίσουν για πρώτη φορά αλλά και 4 που θα πάνε τώρα σε άλλο κόμμα. Ελπίζω στο καλύτερο αλλά από την επόμενη μέρα των εκλογών πρέπει να αρχίσουμε την επίθεση για της Ευρωεκλογές, εκεί πρέπει α ρίξουμε το βάρος και αυτός να είναι ο στόχος μας.

Δεν θα συμφωνήσω με την εκτίμησή σου. Το αντίθετο μάλιστα πιστεύω ότι συμβαίνει, αφού είναι καταφάνερο ότι ο κόσμος τάχει εντελώς χαμένα και ψάχνεται για καινούργιες ιδέες και πρόσωπα, που εμείς τα διαθέτουμε και τα δυο και μάλιστα σε ... περίσσεια. Αρκεί να γνωρίζουμε τον τρόπο να το προβάλλουμε σωστά κατά περίπτωση, πράγμα που είναι ζήτημα που αφορά και την ικανότητα του καθενός μας, αλλά και την οργάνωση του κόμματος στο επίπεδο της επικοινωνίας. Είναι προφανές ότι αυτά τα δυο, δηλαδή οι καινούργιες ιδέες και τα πρόσωπα, είναι τα δυνατότερα χαρτιά μας (δεν είναι βέβαια τα μόνα) και πάνω σ' αυτό πρέπει να δουλέψουμε συστηματικά στο διάστημα που ακολουθεί. Θέλω όμως με την ευκαιρία να σημειώσω ότι είμαι σίγουρος ότι αυτό θα γίνει με επάρκεια, αν υπολογίσω τις μεθόδους που ακολουθούνται και δίνουν την ευκαιρία της διαρκούς συμμετοχής όλων. Λίγος χρόνος χρειάζεται και από αυτόν θα έχουμε μπόλικο.

sirfun2
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 22:26
Τοποθεσία: Σύρος

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό sirfun2 » 12 Ιουν 2012, 19:23

0,25-

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Πρόβλεψη ποσοστού στις εκλογές της 17/6/2012

Δημοσίευσηαπό baskin » 12 Ιουν 2012, 19:29

sirfun2 έγραψε:0,25-


Αν κινιόμασταν λίγο παραπάνω από το καθόλου (ειδικά στην Σύρο Ιωσήφ), μπορεί και να είχαμε άνοδο. Αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη....
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες