UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό James » 25 Μάιος 2012, 13:58

Σωστοί οι προβληματισμοί σου Διονύση.
Ίσως ήρθε η ώρα κάποιοι να ξανάσκεφτούν την ύπαρξη τους στο κόμμα.
Όταν τα πράγματα δυσκολεύουν πρέπει και εμείς να σκληραίνουμε και να κινούμαστε πειρατικά.
Διαφωνώ με τις μη αμεσοδημοκρατικές μεθόδους, αλλά γιά το πειρατικό θα βγάλω τη χατζάρα και θα κάνω ότι είναι δυνατό γιά τη προώθηση του.
Οι στιγμές που θα ξεχωρίσουν οι πειρατές, με τις μοδίστρες είναι τώρα.
Δεν είναι αργά γιά όποιον θέλει να ενταχθεί όπου αλλού θέλει, κανείς δε κρατά κανένα με το ζόρι και κανείς δε διώχνει κανέναν.

ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΧΡΌΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΌΛΑ.
να τελειώσουμε πρώτα με τις εκλογές και μετά.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 25 Μάιος 2012, 14:03

Αν και ο Zappas μου έχει κλέψει τον τίτλο του "ωραίου μπρούμελ του κινήματος" :lol: θα υποστηρίξω αυτά που λέει 100%
здравствуйте

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 25 Μάιος 2012, 14:10

Διαφωνώ με τις μη αμεσοδημοκρατικές μεθόδους, αλλά γιά το πειρατικό θα βγάλω τη χατζάρα και θα κάνω ότι είναι δυνατό γιά τη προώθηση του.


Το κλασσικό ναι μεν αλλά? Δηλαδή καλές οι κουβέντες για συμμετοχή και διαφάνεια και άλλα όμορφα, εκτός αν χρειαστεί να τα εφαρμόσουμε. Κάτι μου θυμίζει αυτή η λογική και δεν είναι καθόλου κολακευτική για όποιον την ενστερνίζεται. Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, αλλιώς είμαστε σαν τους άλλους και χειρότεροι.
Αυτά.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό James » 25 Μάιος 2012, 14:17

zio_donnie έγραψε:
Διαφωνώ με τις μη αμεσοδημοκρατικές μεθόδους, αλλά γιά το πειρατικό θα βγάλω τη χατζάρα και θα κάνω ότι είναι δυνατό γιά τη προώθηση του.


Το κλασσικό ναι μεν αλλά? Δηλαδή καλές οι κουβέντες για συμμετοχή και διαφάνεια και άλλα όμορφα, εκτός αν χρειαστεί να τα εφαρμόσουμε. Κάτι μου θυμίζει αυτή η λογική και δεν είναι καθόλου κολακευτική για όποιον την ενστερνίζεται. Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, αλλιώς είμαστε σαν τους άλλους και χειρότεροι.
Αυτά.

Μπορεί
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 25 Μάιος 2012, 17:10

zio_donnie έγραψε:Στο πρακτικό επίπεδο κανένα σχέδιο δεν γίνεται έχοντας ως βάση το καλύτερο πιθανό αποτέλεσμα, αλλά το αντίθετο. Ωστε σε περίπτωση που αποτύχει το plan A να υπάρχει ένα Plan B. Ποιο είναι το δικό μας plan B αν δεν μαζέψουμε ότι χρειάζεται?

Για μένα το plan B είναι να δίνω κάθε μήνα από τουλάχιστον 50 ευρώ στο κόμμα... Δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω μόνος μου. Κατά τα άλλα πιστεύω ότι θα τα πάμε πολύ καλά.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

sirfun2
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 22:26
Τοποθεσία: Σύρος

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό sirfun2 » 25 Μάιος 2012, 19:01

το plan b που αναφέρει ο φίλος στον προβληματισμό του, αφορά το κόμμα και τις δυνατότητες του καθενός με σκοπό να εξελιχθούν ως σύνολο.... όχι μόνο την τσέπη λίγων και τον δικό τους τρόπο σκέψης!
είναι μεγάλο το ποσοστό των προβληματισμένων με την πορεία που παίρνουμε,το απέδειξε η ψηφοφορία,επίσης είναι μεγάλο το ποσοστό σαν αριθμός μελών!
όποιος θέλει να παίρνει ρίσκα και χρέη στο όνομα του κόμματος και δεν θέλει και κριτική από πάνω(!!) ας πηδήξει αυτός από το καράβι...υπάρχουν πολλά ηγετοκεντρικά κόμματα!
σταματήστε να την πέφτετε σε όποιον εκφράζει προβληματισμούς και απορίες καταντάει ύποπτο

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 25 Μάιος 2012, 19:08

Δεν την έπεσε κανένας σε κάποιον. Την γνώμη μας λέμε όλοι.

Πολυμέτωπη οικονομική εξόρμηση έχει σχεδιαστεί και έχει ήδη ξεκινήσει. Όποιος έχει και άλλες ιδέες μπορεί να τις πει και να βοηθήσει να τις εφαρμόσουμε.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

Rainmaker

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 25 Μάιος 2012, 19:09

Πολλά ρισκάρεις πολλά κερδίζεις, λίγα ρισκάρεις λίγα κερδίζεις! Καθένας κάνει την επιλογή του! Ουδείς κατακριτέος αλλά όλοι κρινόμενοι!

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 25 Μάιος 2012, 20:12

Πολλά ρισκάρεις πολλά κερδίζεις, λίγα ρισκάρεις λίγα κερδίζεις!


Εδώ είναι κόμμα όχι καζίνο. Προσωπικά τα ρίσκα δεν μου αρέσουν, πόσο μάλλον τα οικονομικά και μάλιστα στο όνομα τρίτων και όχι προσωπικά. Αλλά όπως είπες ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Rainmaker

Re: UPDATE - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 25 Μάιος 2012, 20:27

zio_donnie έγραψε:
Πολλά ρισκάρεις πολλά κερδίζεις, λίγα ρισκάρεις λίγα κερδίζεις!


Εδώ είναι κόμμα όχι καζίνο. Προσωπικά τα ρίσκα δεν μου αρέσουν, πόσο μάλλον τα οικονομικά και μάλιστα στο όνομα τρίτων και όχι προσωπικά. Αλλά όπως είπες ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.


...και όλα ανήκουν στην ζωή! είναι κανόνας ζωής όχι καζίνου (εκεί ολοι χάνουν εκτός εξαιρέσεις)!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες