Βγάλτε το άχτι σας και άλλες ιστορίες...

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 07 Μάιος 2012, 16:00

laskaris_vasilis έγραψε:@ΡΕΠΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
Πειρατή, πέρα από το οικονομικό πρόβλημα, είναι απολύτως απαραίτητη η συνέχεια και η επιμονή στην εκλογική διαδικασία.
"Πονάει" η τσέπη μας αλλά δεν έχουμε άλλη διέξοδο.

Και κάτι άσχετο με τον Κώστα:
Μήπως έχουν μπει σήμερα, πολλοί που υποστηρίζουν την "συμμαχία" με τους οικολόγους;
Τέτοια "κωλοπηλάλα" δεν την έχω ξανασυναντήσει!!!!!!



Κοιτα αν θελουν να πανε στο κρεβατι με τους οικολογους ποιοι ειμαστε εμεις να τους κρινουμε.Απλα μην μας ζητανε να κραταμε το φαναρι.Πειρατικα παντα. :lol:
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 07 Μάιος 2012, 16:02

Την άλλη εβδομάδα θα ξέρουμε αν θα γίνουν επαναληπτικές (3 μέρες για διερεύνηση σχηματισμού κυβέρνησης από το 1ο κόμμα, 3 μέρες από το δεύτερο, 3 μέρες από το 3ο..).

Προτείνω να γίνει μια νέα ψηφοφορία, και αυτή τη φορά όσοι προτείνουν ΝΑΙ, να λαμβάνουν υπόψιν στην απάντηση τους και το πόσα χρήματα μπορούν να διαθέσουν οι ίδιοι για αυτό το σκοπό..
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό agelos » 07 Μάιος 2012, 16:08

Yiannis έγραψε:Την άλλη εβδομάδα θα ξέρουμε αν θα γίνουν επαναληπτικές (3 μέρες για διερεύνηση σχηματισμού κυβέρνησης από το 1ο κόμμα, 3 μέρες από το δεύτερο, 3 μέρες από το 3ο..).

Προτείνω να γίνει μια νέα ψηφοφορία, και αυτή τη φορά όσοι προτείνουν ΝΑΙ, να λαμβάνουν υπόψιν στην απάντηση τους και το πόσα χρήματα μπορούν να διαθέσουν οι ίδιοι για αυτό το σκοπό..



συμφωνω απολυτα. και μαλιστα να υπολογιζουμε για ολη την ελλαδα.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό James » 07 Μάιος 2012, 16:11

Προεκλογικός αγώνας ξανά με τη τελευταία μορφή δεν γίνεται.

Με ανύπαρκτη ΔΕ

Χωρίς συντονισμό

Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Με αποφάσεις σε σημαντικά ζητήματα, χωρίς οι υπόλοιποι να έχουμε ούτε καν γνώση

Με υπερβολικά αργές αντιδράσεις σε σημαντικά ζητήματα που μας έβγαιναν.

Ακόμα και τώρα, οι εκλογές τελειώσαν χτές και δεν έχουμε συζητήσει γιά δελτίο τύπου , ανακοίνωση .

Σχετικά με προτάσεις γιά να μη συμβούν τα ίδια, από αύριο.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

apolimer
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 20 Απρ 2012, 18:31
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό apolimer » 07 Μάιος 2012, 16:15

pappasadrian έγραψε:αν γίνουν επαναληπτικές, το πιο πιθανό είναι ότι δεν βγαίνουμε, οικονομικά μιλώντας...
Εκτός αν προκύψουν ριζοσπαστικές οικονομικές προτάσεις για έσοδα. Προσωπικά δεν έχω ιδέα..,

Τους υποψήφιους θεωρώ πως πλέον τους βρίσκουμε


Λοιπόν σας είχα πει και χτες ότι το θέμα με τα ψηφοδέλτια π.χ μπορεί πιθανότατα να λυθεί.
Π.χ Σήμερα μίλησα με τον υπεύθυνο στο τυπογραφείο στο πανεπιστήμιο θέτοντας του το ερώτημα αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ο εξοπλισμός
πανεπιστημίων για εκτύπωση ώστε να μοιωθούν τα κόστη εκτύπωσης. Μου είπε ότι γενικά τα τυπογραφεία στα πανεπιστήμια μπορούν να κάνουν εξωτερικές
δουλειές αρκεί να έχει εγκριθεί προηγουμένως από τις πρυτανικές αρχές.
Στην περίπτωση μάλιστα παρατάξεων που είναι οργανωμένες εντός του πανεπιστημιακού χώρου είναι δωρεάν.
Προτείνω επίσημα ως κόμμα να σταλεί ένα δελτίο τύπου σε όλα τα πανεπιστήμια εκθέτοντας με ειλικρίνεια τους πραγματικούς λόγους που στρεφόμαστε σε
μια τέτοια κίνηση (ότι δηλαδή πίσω από εμάς δεν υπάρχουν χρηματοδότες και τίποτα κρυφό) δεν είναι απίθανο κάποιο από τα πανεπιστήμια της χώρας
να μας διαθέσει το εξοπλισμό.
Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην αξιοποιείται δημόσιος εξοπλισμός για μία κορυφαία πολιτική πράξη όπως είναι οι εκλογές όχι μόνο για μας αλλά για όλους , δεν το βλέπω παράλογο.
Πείτε μου την γνώμη σας.


Μάλιστα όλοι γνωρίζουμε για τα μαύρα τιμολόγια και το πως περιμένουν οι τυπογράφοι τις μέρες των εκλογών για να
πάρουν ζεστό η και μαύρο χρήμα.
Η είμαστε πειρατές ή είμαστε .........
Τελευταία επεξεργασία από 2 και apolimer, έχει επεξεργασθεί 7 φορά/ες συνολικά

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 07 Μάιος 2012, 16:16

apolimer έγραψε:
pappasadrian έγραψε:αν γίνουν επαναληπτικές, το πιο πιθανό είναι ότι δεν βγαίνουμε, οικονομικά μιλώντας...
Εκτός αν προκύψουν ριζοσπαστικές οικονομικές προτάσεις για έσοδα. Προσωπικά δεν έχω ιδέα..,

Τους υποψήφιους θεωρώ πως πλέον τους βρίσκουμε


Λοιπόν σας είχα πει και χτες ότι το θέμα με τα ψηφοδέλτια π.χ μπορεί πιθανότατα να λυθεί.
Π.χ Σήμερα μίλησα με τον υπεύθυνο στο τυπογραφείο στο πανεπιστήμιο θέτοντας του το ερώτημα αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ο εξοπλισμός
πανεπιστημίων για εκτύπωση ώστε να μοιωθούν τα κόστη εκτύπωσης. Μου είπε ότι γενικά τα τυπογραφεία στα πανεπιστήμια μπορούν να κάνουν εξωτερικές
δουλειές αρκεί να έχει εγκριθεί προηγουμένως από τις πρυτανικές αρχές.
Στην περίπτωση μάλιστα παρατάξεων που είναι οργανωμένες εντός του πανεπιστημιακού χώρου είναι δωρεάν.
Προτείνω επίσημα ως κόμμα να σταλεί ένα δελτίο τύπου σε όλα τα πανεπιστήμια εκθέτοντας με ειλικρίνεια τους πραγματικούς λόγους που στρεφόμαστε σε
μια τέτοια κίνηση (ότι δηλαδή πίσω από εμάς δεν υπάρχουν χρηματοδότες και τίποτα κρυφό) δεν είναι απίθανο κάποιο από τα πανεπιστήμια της χώρας
να μας διαθέσει το εξοπλισμό.
Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην αξιοποιείται δημόσιος εξοπλισμός όχι μόνο για μας αλλά για όλους , δεν το βλέπω παράλογο.
Πείτε μου την γνώμη σας.




+1
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό agelos » 07 Μάιος 2012, 16:19

Dimitris Zappas έγραψε:
Ακόμα και τώρα, οι εκλογές τελειώσαν χτές και δεν έχουμε συζητήσει γιά δελτίο τύπου , ανακοίνωση .



δελτιο εχει φτιαχτει ηδη, το δωσαμε στην επικοινωνιας να το δει συντακτικα και να φυγει. στα αλλα εχεις δικιο. αλλα αυτα πως θα λυθουν? με συνεδριο? αν ναι να γινει μεσα στην εβδομαδα κι ολας
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 07 Μάιος 2012, 16:22

apolimer έγραψε:
pappasadrian έγραψε:αν γίνουν επαναληπτικές, το πιο πιθανό είναι ότι δεν βγαίνουμε, οικονομικά μιλώντας...
Εκτός αν προκύψουν ριζοσπαστικές οικονομικές προτάσεις για έσοδα. Προσωπικά δεν έχω ιδέα..,

Τους υποψήφιους θεωρώ πως πλέον τους βρίσκουμε


Λοιπόν σας είχα πει και χτες ότι το θέμα με τα ψηφοδέλτια π.χ μπορεί πιθανότατα να λυθεί.
Π.χ Σήμερα μίλησα με τον υπεύθυνο στο τυπογραφείο στο πανεπιστήμιο θέτοντας του το ερώτημα αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ο εξοπλισμός
πανεπιστημίων για εκτύπωση ώστε να μοιωθούν τα κόστη εκτύπωσης. Μου είπε ότι γενικά τα τυπογραφεία στα πανεπιστήμια μπορούν να κάνουν εξωτερικές
δουλειές αρκεί να έχει εγκριθεί προηγουμένως από τις πρυτανικές αρχές.
Στην περίπτωση μάλιστα παρατάξεων που είναι οργανωμένες εντός του πανεπιστημιακού χώρου είναι δωρεάν.
Προτείνω επίσημα ως κόμμα να σταλεί ένα δελτίο τύπου σε όλα τα πανεπιστήμια εκθέτοντας με ειλικρίνεια τους πραγματικούς λόγους που στρεφόμαστε σε
μια τέτοια κίνηση (ότι δηλαδή πίσω από εμάς δεν υπάρχουν χρηματοδότες και τίποτα κρυφό) δεν είναι απίθανο κάποιο από τα πανεπιστήμια της χώρας
να μας διαθέσει το εξοπλισμό.
Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην αξιοποιείται δημόσιος εξοπλισμός όχι μόνο για μας αλλά για όλους , δεν το βλέπω παράλογο.
Πείτε μου την γνώμη σας.








+1

hrsfpgyjrnptrd

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 07 Μάιος 2012, 16:29

apolimer έγραψε:Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην αξιοποιείται δημόσιος εξοπλισμός όχι μόνο για μας αλλά για όλους , δεν το βλέπω παράλογο.
Πείτε μου την γνώμη σας.


Γιατι δεν εχει το δημοσιο (δηλαδη ολοι) λογο να πληρωνουν το δικο μας τον χαβα. Αν περασει νομος για ολους το βλεπουμε, αλλα δεν εχουμε βουλη για να περασει. Οπότε ο,τι μπορουμε με δικες μας δυναμεις. Τιμια και ξεκαθαρα.

agelos έγραψε: αλλα αυτα πως θα λυθουν? με συνεδριο? αν ναι να γινει μεσα στην εβδομαδα κι ολας


Συνεδριο σε μια εβδομαδα δεν μπορει να γινει, θελει μηνες προετοιμασιας. ειπαμε ολα αρπα κολα αλλα οχι και αυτο.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και hrsfpgyjrnptrd, έχει επεξεργασθεί 7 φορά/ες συνολικά

Πανταζης Κωστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 16:16

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό Πανταζης Κωστας » 07 Μάιος 2012, 16:33

Eγω ξερω οτι οταν ξεκινησαμε αυτη την προσπαθεια στα Γιαννενα ειμασταν 4 ατομα που βοηθησαν , τωρα υπαρχουν 30 που ειναι ετοιμοι να βοηθησουν ( δεν ξερω σε ποιο βαθμο αλλα δηλωσαν προθυμια) Θα ηταν κριμα τωρα που βαλαμε τον σπορο στο χωμα να τον αφησουμε χωρις νερο.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες