επιτροπών το καπέλωμα...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

επιτροπών το καπέλωμα...

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 22 Απρ 2012, 17:12

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Apolitic
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:38

Re: Μεταρρύθμιση στην δικαιοσύνη

Δημοσίευσηαπό Apolitic » 22 Απρ 2012, 17:16

Εξήγησε μου λίγο δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει η απάντηση.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Μεταρρύθμιση στην δικαιοσύνη

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 22 Απρ 2012, 17:27

Τι να σου πω!!!!
Πως μας θεωρείς $*&^%@;
Πας να καπελώσεις τις επιτροπές και θα το αφήσω ασχολίαστο;
Άιντε μπράβο
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Apolitic
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:38

Re: Μεταρρύθμιση στην δικαιοσύνη

Δημοσίευσηαπό Apolitic » 22 Απρ 2012, 17:40

Όσοι αναφέρω στην εισήγηση έχουν δηλώσει συμμετοχή στην σχετική επιτροπή που ασχολείται με το θέμα. (αν θες να συμμετάσχεις δήλωσε συμμετοχή στην επιτροπή). Το θέμα είναι ανοικτό και δυναμικά τροποποιήσιμο.
Τι εννοείς καπέλωμα;

Θα προτιμούσα να μιλάμε την ελληνική, διότι δεν μπορώ να μεταφράσω @%$$ς2, και ει δυνατόν επί των άρθρων με επιχειρήματα.

Ευχαριστώ

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Μεταρρύθμιση στην δικαιοσύνη

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Απρ 2012, 18:19

Λίγη οργάνωση δεν βλάπτει... Αξιέπαινη η πρωτοβουλια.

Οικονομια και Δικαιοσυνη πρεπει να ειναι υψηλα στην ατζεντα μας.

Συσχετιστε το και με το Ιν τερνετ και νομιζω οτι το Κομμα αρχιζει και αποκτα ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ
και να εισηγειται λύσεις στα θέματα. Αν θελουμε γκλαμουρατο εντυπωσιασμο υπαρχει και το ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ...

Ο κοσμος πρεπει να μαθει ΟΤΙ Ο ΝΟΜΙΚΟΣ ΜΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΙΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΩΝ ΤΟΥ ΘΕΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ή της Κυβερνησης.

ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΚΕΡΣ Ή ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΛΗΦΘΗΣΑΝ
Ή ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΚΔΟΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ, ΕΝΩ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ, ΤΟ
ΚΕΛΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΡΙΜΩΞΑΝ ΗΤΑΝ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΟ!

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: επιτροπών το καπέλωμα...

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 22 Απρ 2012, 18:36

Προκόπη....
Ο άλλος είναι troll, εσύ δεν έχεις ακούσει τίποτα για την προτεραιότητά μας αυτόν τον καιρό;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Apolitic
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:38

Re: επιτροπών το καπέλωμα...

Δημοσίευσηαπό Apolitic » 22 Απρ 2012, 19:01

Αγαπητέ chprocop ανέβασα δέκα προτάσεις, και είδα ότι γίνονται εν μέρη αποδεκτές και υπήρξε ενδιαφέρον για βελτίωση τους. Ξεκίνησε σε δικό σου θέμα για συμμετοχή στην επιτροπή και πήρα την απόφαση να ανοίξω νέο thread με τις τροποποιήσεις που θέσατε και μάζεψα λίγο την λίστα συμμετεχόντων και πρόσθεσα και παραπομπές για αναδρομές.

Θα ήταν καλύτερα να υπήρχε ψηφιακή υποδομή αλλά έχω μάθει να προσπαθώ το καλύτερο με αυτά που έχω και όχι με αυτά που θα ήθελα.

Μου κάνει εντύπωση ότι υπάρχουν πολλοί που δεν αναγνωρίζουν την δουλειά του καθενός ενώ είμαι σίγουρος ότι απαιτούν να υπερεκτιμήσουμε την δικιά τους.

Τι πάει να πει καπέλωμα;

Υπάρχει καμία εσωτερική υπόγεια διαβούλευση σε κάποια επιτροπή που την υποσκελίζω με τις αναρτήσεις μου;

Υπάρχει κάποιος άγραφος κανόνας που παραβαίνω;

Θέτω όρους ή απονέμω αξιώματα;

Άμεση και συμμετοχική δημοκρατία δεν είναι μια αόριστη θεωρητική έννοια είναι πρακτική. Ας το έχουμε αυτό στο μυαλό μας πριν αφήσουμε το προσωπικό μας θυμικό να οδηγεί τα δάκτυλα στο πληκτρολόγιο.

@laskaris
peace. Αν βρεις τρις λογαριασμούς θα ανακαλέσω δημόσια την εγγραφή μου στο κόμμα. Αν όχι θα σου ζητούσα να ζητήσεις συγνώμη.

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: επιτροπών το καπέλωμα...

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Απρ 2012, 20:55

laskaris_vasilis έγραψε:Προκόπη....
Ο άλλος είναι troll, εσύ δεν έχεις ακούσει τίποτα για την προτεραιότητά μας αυτόν τον καιρό;


Η προτεραιοτητα ειναι να παραμεινουμε ΕΧΕΦΡΟΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ και να μην βλεπουμε φαντασματα...
Αν ειναι να πορρωθεις πριν πας στην καλπη δοξα τω Θεω υπαρχουν πολλες επιλογες κομματων για παραφρονες...

Μην δινεις τοσο ευκολα ταμπελες και ...με λενε Προκοπη? Α ρε μανα, τι μου εκρυβες τοσα χρονια.... :roll:


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες