Περί χρημάτων

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό baskin » 12 Απρ 2012, 15:30

Dimitris Zappas έγραψε:Τα υπόλοιπα κόμματα έχουν pay pal πρ´επει κάτι να παίζει με το τελικό προορισμό των χρημάτων, δηλαδή αφού γίνεται σε τράπεζα της ελλάδος, να μην υπάρχει πρόβλημα.


Πρέπει να το διασταυρώσει κάποιος με την αρμόδια επιτροπή της βουλής. Ο Γιώργος μπορεί να κάνει ένα τηλέφωνο που έχει ξαναπάει εκεί;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό chprokop » 12 Απρ 2012, 16:13

Μην απογοητεύεστε αδελφια...

ΕΙναι μια μαχη που πρεπει να δοθει! Σκεφτειτε οτι ο καθενας στο νομο του πρεπει να βρει μια γυναικα υποψηφιο :D και
200 Ευρω!

Ετσι θα ειστε σιγουροι οτι κανατε το χρεος σας για τα επομενα 4 χρονια :idea:

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό omissman » 12 Απρ 2012, 16:39

Πρέπει να το διασταυρώσει κάποιος με την αρμόδια επιτροπή της βουλής. Ο Γιώργος μπορεί να κάνει ένα τηλέφωνο που έχει ξαναπάει εκεί;

Δεν εχουν ιδεα ! Ουτε τον ιδιο το νομο δεν ξερουν καλα καλα. Οταν παιρνω τηλεφωνο για ορισμενες διευκρινισεις σε καποιες ασαφειες (σκοπιμες ;;;) ορισμενων αρθρων , δεν ξερουν να μου πουν τιποτε διαφωτιστικο αλλα ρωταει ο ενας τον αλλο μηπως και βρεθει καποιος να ξερει κατι περισσοτερο !!!

Γενικως ισχυει το : επωνυμη καταθεση σε ελληνικη τραπεζα , απο το εξωτερικο δε αρκει να ειναι ελληνικης ιθαγενειας ο καταθετης, αλλα δεν διευκρινιζει οταν δεν υπαρχει υποκ/μα ελληνικης τραπεζας τι γινεται ... Επισης οι τυποι αγνοουν την υπαρξη του web banking , και του internet γενικοτερα . Γι' αυτο και ζητανε τα βιβλια να ειναι χειρογραφα ...παραδοσιακα !!!

Υπομονη, θα το αλλαξουμε αυτο !
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό baskin » 12 Απρ 2012, 17:44

Ε ας το κάνουμε το paypal τότε. Αφού και οι άλλοι έχουν. Για να είμαστε καλυμμένοι ας κάνουμε και έγγραφο ερώτημα στην επιτροπή κι ας μείνει αναπάντητο.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό anestis » 12 Απρ 2012, 17:54

Είναι ήδη στα χέρια του Γιάννη.

baskin έγραψε:Ε ας το κάνουμε το paypal τότε. Αφού και οι άλλοι έχουν. Για να είμαστε καλυμμένοι ας κάνουμε και έγγραφο ερώτημα στην επιτροπή κι ας μείνει αναπάντητο.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Απρ 2012, 18:01

Συμφωνώ απόλυτα με baskin. Αφού οι άλλοι κάνουν, ότι κάνουν, στηρίζονται είτε σε κάποιους νόμους/παραγράφους που εμείς δεν γνωρίζουμε, είτε κάνουν "νομικές ακροβασίες".
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που και εμείς δεν θα πρέπει να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία.....
Αίτημά μας άλλωστε είναι η ισονομία. Ότι ισχύει για τους άλλους να ισχύει και για εμάς.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό adrian » 12 Απρ 2012, 18:46

Αν οι άλλοι κλέβουν και λένε ψέμματα, ας κάνουμε και εμείς το ίδιο. Ισονομία.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό plessas » 12 Απρ 2012, 18:47

Διαφωνώ. Αν κάνουν λαμογιές, απλά μπορούμε να τους καταγγείλουμε. Αυτή τη λογική πληρώνουμε, επειδή το κάνουν οι άλλοι θα το κάνω κι εγώ.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό baskin » 12 Απρ 2012, 18:53

Όπως είπα δεν είναι ξεκάθαρο. Το κάνουμε και ταυτόχρονα κάνουμε έγγραφο ερώτημα. 99% δεν θα πάρουμε απάντηση.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Περί χρημάτων

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Απρ 2012, 19:02

Διαφωνώ. Αν κάνουν λαμογιές, απλά μπορούμε να τους καταγγείλουμε. Αυτή τη λογική πληρώνουμε, επειδή το κάνουν οι άλλοι θα το κάνω κι εγώ.

Για να καταγγείλουμε θα πρέπει να έχουμε και "βήμα" το οποίο έχει ένα κόστος και που οι "άλλοι" καλύπτουν με διάφορους τρόπους.
Ρωτώ: Πορεύομαι με "στρεβλούς νόμους" και βυθίζομαι ή αρπάζω όποιο "σωσίβιο" βρω και αντιπετωπίζω τους άλλους κατά πρόσωπο!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες